Jezioro Como. Prom, rejsy, bilety, ceny i rozkład w 2021 roku

Jezioro Como to jedno z trzech najpopularniejeszych jezior Włoch na północy kraju. To także jezioro z dużą ilością atrakcji i ładnych miast nad jeziorem Como. Znajdziecie tutaj oczywiście promy i rejsy pomiędzy głównymi miastami, Como, Lecco, Colico, Bellagio i Varenną. Oto poradnik z odpowiedzią na pytanie ile kosztują bilety na prom po jeziorze Como, jak wygląda rozkład rejsów w 2021 roku i jak kupić bilet na prom po Como.

 

Promy i rejsy po Como w 2021

 

jezioro Como promy

Na jeziorze Como jesteśmy parę razy do roku i doskonale znamy jego atrakcje i sposób poruszania się po jego wodach jakim są promy. Zacznijmy od tego, że głównymi punktami pomiędzy którymi możecie się poruszać to Como, Lecco, Bellagio w centrum, Varenna w centrum oraz Colico na północy. Jezioro Como przypomina odwróconą literę Y, więcej promów znajduje się w jego lewej dolnej odnodze pomiędzy miastem Como i Bellagio. W prawej odnodze znajduje się miasto Lecco, które także podłączone jest do sieci promowej i rejsowej. Częstotliwość przez zarazę jest trochę mniejsza, nadal jednak znajdziecie wystarczającą liczbę promów. Promy po Como są prawie tak samo popularne jak promy i rejsy po Gardzie oraz promy po Lago Maggiore.

 

Cena i bilety na prom po Como

 

ceny biletów prom Como
Z oficjalnej strony https://www.navigazionelaghi.it/biglietti-maggiore

Ceny biletów na jeziorze Como zależą od taryfy w jakiej znajduje się konkretny odcinek pomiędzy przystaniami. Najtańsze bilety kosztują 1,30 EUR najdroższe kosztują 12,60 EUR. Dla przykładu oto niektóre z popularniejszych połączeń promowych i ich ceny:

Ile kosztuje bilet z Como do Bellagio promem: Bilet kosztuje 10,40 EUR

Ile kosztuje bilet z Lecco do Bellagio promem: Bilet kosztuje 8,30 EUR

Ile kosztuje bilet z Varenny do Bellagio promem: Bilet kosztuje 4,60 EUR

bilet Lecco Bellagio
Bilet w dwie strony dla 3 osób do Bellagio z Lecco

 

Przystań promowa w Lecco, Varenna, Bellagio i Como

 

Przystanie promowe w miastach znajdują się w ich centrach przy bulwarach. W Lecco znajduje się na przeciwko Ristorante Pontile Orestino. W Como znajduje się na przeciwko Ristorante Imbarcadero przy bulwarze. W Bellagio znajdziecie 4 pontile (przystanie): Prom samochodowy ma swoje pontile przy Via Lungo Lario Manzoni, 1. Pozostałe 3 znajdują się przy P.za Giuseppe Mazzini, 38 (na północ). W Varennie musicie zejść na dół miasteczka, przy ujściu rzeki znajduje się mały plac i pontile dla promów. Ogólnie idźcie w kierunku wody i centrum miasta 🙂

 

Prom samochodowy na jeziorze Como, cena

 

Na Jeziorze Como niektóre z promów umożliwiają przepłynięcie przeprawy ze swoim samochodem. Głównymi połączeniami z promami samochodowymi są: Bellagio – Varenna, Bellagio – Menaggio, Belaggio – Griante. Ile kosztuje bilet na prom z samochodem po Como? Bilet za samochód do 3,5 m: od 4 do 8,60 EUR, za samochód od 3,5 m do 4,5 m 6,30 – 10,90 EUR, za samochód powyżej 4,5 m 9,80 – 14,40 EUR.  Camper na promie na jeziorze Como kosztuje 11,10 – 15,70 EUR. Motocykle i motory od 1,80 – 4 EUR.

 

Rozkłady rejsów i promów na jeziorze Como w 2021

 

Oto, rozkład rejsów najpopularniejszego połączenia po jeziorze Como – pomiędzy Como, Bellagio i Colico. Gior. oznacza, iż promy kursują codziennie, Fer. oznacza, iż od poniedziałku do soboty, Fest. – że w niedziele i święta.

Como Bellagio promy rozkład
Z oficjalnej strony https://www.navigazionelaghi.it/biglietti-maggiore

 

Promy i rejsy pomiędzy Lecco a Bellagio w 2021. Tutaj mamy dla Was ciekawą poradę, jeśli chcecie oszczędzić czas – możecie z Lecco podjechać do Varenny pociągiem i tam wsiąść w promy kursujące po środku jeziora. Będzie szybciej i trochę taniej, jednak bez tych pięknych widoków na jednej z odnóg jeziora Como. Gior. oznacza, iż promy kursują codziennie, Fer. oznacza, iż od poniedziałku do soboty, Fest. – że w niedziele i święta.

lecco Bellagio promy
Z oficjalnej strony https://www.navigazionelaghi.it/biglietti-maggiore

 

Harmonogram rejsów po centrum jeziora pomiędzy miasteczkami na środku jeziora Como. Pomiędzy Menaggio, Bellagio i Varennie. 

bellagio varenna promy
Z oficjalnej strony https://www.navigazionelaghi.it/biglietti-maggiore

 

Rejs promem po Como w 1 dzień

 

belagio prom

Jaką wycieczkę promem najlepiej wybrać na 1 dzień po jeziorze Como? Jakie miasteczka nad jeziorem Como odwiedzić?

Nasze ulubione trasy i rejsy promem po jeziorze Como to:

Trasa 1) Lecco do Bellagio, następnie Bellagio do Varenny – powrót pociągiem do Lecco

Trasa 2) Como do Bellagio, Bellagio do Varenny, powrót z Varenny do Bellagio i Como

Trasa 3) Pociągiem z Lecco do Varenny, następnie podróż po Varennie, Menaggio, Bellagio, Villa Carlotta

Zobaczcie też Jezioro Como – co robić i zobaczyć? Ciekawe miejsca, zabytki i atrakcje

 

Promy po Como, wskazówki

 

lecco bellagio

  • Jeśli planujecie wybrać się promem z Lecco do Bellagio, trochę ładniejsze widoczki będziecie mieć po prawej stronie promu. 
  • Lepiej od razu kupić bilety powrotne jeśli wiecie jaką trasą będziecie płynąć – oszczędzicie tak czas na miejscu.
  • Zwracajcie uwagę na Pontile w Bellagio, by wsiąść do dobrego promu – i nie spóźnić się na swój rejs. Lepiej się upewnić, które pontile jest dla waszego promu
  • Weźcie kapelusz na prom, słońce potrafi nieźle grzać!
  • Promy raczej są na czas, jednak nie radzimy układania planu dnia na zapałki – to w końcu Włochy 🙂
  • Na promach zazwyczaj nie ma sklepiku, więc wodę weźcie ze sobą.
  • Bawcie się dobrze na jeziorze Como!
  • Jeśli już wszystko zobaczycie na jeziorze Como, może czas na prom na jeziorze Garda.

Zobacz także:

Dodaj komentarz