Prom Split Ancona, ile kosztuje? Ceny i ile trwa rejs w 2023? - BelSole

Prom Split Ancona, ile kosztuje? Ceny i ile trwa rejs w 2023?

Wiele z osób podróżujących do Ancony lub do Splitu zastanawia się ile kosztuje bilet na prom Split Ancona w 2022? Jakie są ceny? Ile się płynie ze Splitu do Ancony i ile trwa rejs. Oto odpowiedzi na Wasze pytania!

 

Rejsy Split Ancona

 

Pomiędzy tymi dwoma miastami pływają dwie główne linie rejsowe. Jadrolinija oraz Snav – obie linie obsługują promy wypływające z głównego portu Ancony i Splitu. Plusem obu promów jest to, że możecie wziąć ze sobą samochód oraz promy zazwyczaj płyną w nocy, więc trasę pomiędzy Chorwacją a Anconą po prostu możecie przespać. Jest to ciekawa opcja dla chcących część trasy przepłynąć lub zrobić sobie wypad na parę dni do Włoch z Chorwacji.

 

Ile trwa rejs Split Ancona

 

Ile płyną promy pomiędzy Splitem a Anconą? Podróż zazwyczaj trwa 11 godzin, wypływając o 20:00, jesteście o 7:00 rano w porcie docelowym. O której wypływają promy ze Splitu do Ancony? Według aktualnego rozkładu rejsów o 20:00(może się to zmienić). Z Ancony do Splitu wypłyniecie o 19:45(też rozkład może się zmienić).

 

Ile kosztuje bilet na rejs Split Ancona?

Bilet Split Ancona
Screen ze strony Jadrolinija

Jaka jest cena biletów na rejs Split Ancona? To oczywiście zależy od tego jaki prom wybierzecie. Zazwyczaj cena za taki bilet oscyluje w okolicach 58 EUR – 78 EUR za osobę (bez samochodu), około 111 do 118 EUR za bilet z średniej wielkości samochodem. Za bufet śniadaniowy trzeba dopłacić 6 EUR za obiad 19 EUR. Za kabinę trzeba dopłacić kolejne mniej więcej 40 EUR.

Ceny biletów na prom Split Ancona znajdziecie na: https://www.jadrolinija.hr/en oraz https://www.snav.it/en/

 

Rozkład Split Ancona

 

Promy wypływają zazwyczaj wieczorem, od około 19:30 do 22:00. W obie strony promy płyną zazwyczaj w nocy, więcej szczegółów znajdziecie na stronach: https://www.jadrolinija.hr/en oraz https://www.snav.it/en/

 

Z tego co się orientujemy to większość firm wypożyczających samochody zabrania wywożenia samochodów z Chorwacji do Włoch. Oczywiście to zależy od umowy z firmą, którą wybierzecie.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz