Prom z Chorwacji do Włoch, ceny. Ile kosztuje prom samochodowy? Ile płynie? - BelSole

Prom z Chorwacji do Włoch, ceny. Ile kosztuje prom samochodowy? Ile płynie?

Zastanawiacie się czy pomiędzy Chorwacją a Włochami pływają promy? Ile kosztuje prom z Chorwacji do Włoch? Jakie są ceny? Odpowiadamy na wszystkie wątpliwości o rejsach pomiędzy Chorwacją a Włochami i opowiemy skąd odpływają promy samochodowe z Chorwacji do Włoch. To wszystko i jeszcze więcej w poniższym artykule.

 

Promy Chorwacja Włochy

 

Wielu z turystów chce zwiedzić jak najwięcej będąc na wakacjach, dlatego bliskość Włoch przez Morze Adriatyckie z Chorwacji jest kuszące dla tych co chcą zobaczyć oba kraje. Z daleka wydaje się, że odległość pomiędzy Chorwacją a Włochami jest całkiem niewielka i łatwo będzie przepłynąć promem. Jak jest w rzeczywistości? Czy da się przepłynąć z samochodem promem pomiędzy Chorwacją a Włochami? I tak i nie! Otóż, na początek odpowiemy na podstawowe pytanie, czy w ogóle promy pomiędzy Włochami i Chorwacją pływają? Tak, jest ich na prawdę sporo. Jednak nie na każdy weźmiecie samochód, czas rejsu także potrafi być różny, tak samo jak cena Dlatego zobaczcie przegląd przykładowych promów z portów z Włoch i Chorwacji.

 

Ile płynie się z Chorwacji do Włoch

 

Oczywiście to zależy od rejsu jaki wybierzecie. Promy z Wenecji na Istrię płyną od około 3 h do 4 h, z Ancony do miast po drugiej stronie basenu Morza Adriatyckiego od 7 h do 11 h, tak samo z Bari do Dubrownika. Poniżej na mapie, zobaczcie ile płynie się z Chorwacji do Włoch z poszczególnych miast:

Promy Chorwacja Włochy

 

Ile kosztują bilety na prom Chorwacja Włochy

 

Ile kosztują bilety na prom ze Splitu, Zadaru, Puli i Dubrownika? To oczywiście zależy od trasy i tego jaki bilet kupicie. Ceny nie są specjalnie niskie, ale jeśli liczyć oszczędzony czas – oferty mogą być atrakcyjne. Oto przykładowe ceny:

Jaka jest cena biletów na prom i rejs z Puli do Wenecji? Prom z Wenecji do Puli i vice versa kosztuje od 80 do 86 EUR w jedną stronę za jedną osobę za bilet standardowy (1 bagaż w cenie). Za bilet VIP z wygodnymi miejscami, priority kolejką, 2 bagażami, napojem i widokiem trzeba dopłacić jeszcze 15 EUR. Więcej o promach z Puli do Wenecji.

Jaka jest cena biletów na rejs Split Ancona? To oczywiście zależy od tego jaki prom wybierzecie. Zazwyczaj cena za taki bilet oscyluje w okolicach 58 EUR – 78 EUR za osobę (bez samochodu), około 111 do 118 EUR za bilet z średniej wielkości samochodem. Za bufet śniadaniowy trzeba dopłacić 6 EUR za obiad 19 EUR. Za kabinę trzeba dopłacić kolejne mniej więcej 40 EUR. Więcej o promach ze Splitu do Ancony.

Za bilet Bari Dubrownik należy zapłacić w okolicach 70 EUR za osobę, za samochód trzeba dopłacić kolejne 80 EUR.

Gdzie kupić bilety na prom Chorwacja Włochy?

Najlepiej kupić u jednego z operatorów w internecie, zabookujecie sobie wtedy miejsce wcześniej i będziecie mieć pewność tego, że popłyniecie. Na przykład na https://www.venezialines.com/booking/ lub https://www.jadrolinija.hr/en

Czy na Prom Chorwacja Włochy można wziąć samochód?

Tak, ale tylko na te które to umożliwiają. Dla przykładu promy do Wenecji, nie pozwalają na wzięcie samochodu, możecie wziąć tylko rower.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz