Rejs na Korcula. Ile kosztuje prom na KORCULA ze Splitu? Jakie ceny biletów na rejs w 2023? - BelSole

Rejs na Korcula. Ile kosztuje prom na KORCULA ze Splitu? Jakie ceny biletów na rejs w 2023?

Korčula to niewielka chorwacka wyspa na Morzu Adriatyckim, która co roku przyciąga do siebie rzesze turystów. Oferuje piękne miasta oraz plaże z przeźroczystą, turkusową wodą. Wybieracie się do Chorwacji i chcielibyście odwiedzić Korčule? Jak się tam dostać? Czy na Korčule można dojechać samochodem? Ile kosztują bilety na prom na Korčule w 2022 roku? Zapraszamy do naszego przewodnika.

 

Jak się dostać na wyspę Korčula?

 

Jest kilka możliwości, by dostać się na Korčule z kontynentalnej części Chorwacji. Pierwszym jest prom lub katamaran ze Splitu do Vela Luka. Można także dojechać do miejscowości Ploče, skąd odpływają promy do Trpanj i dopłynąć nim na półwysep Pelješac. Następnie znowu przeprawiacie się promem z Orebiča do miejscowości Domince. Jest to o tyle niewygodne, że promy nie mają częstych kursów i nie wiadomo czy w sezonie uda się dostać na konkretną godzinę przez spory ruch. Ostatnią możliwością jest przejechanie do Orebiča poprzez Pelješki most – most, który łączy półwysep Pelješac z Chorwacją kontynentalną. Jest to najdłuższa trasa do przejechania z Polski, ale także wygodniejsza niż podwójne przeprawianie się promem.

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz