Sagrada Familia, ile kosztuje bilet i wejście? Ceny wstępu w 2023 - BelSole

Sagrada Familia, ile kosztuje bilet i wejście? Ceny wstępu w 2023

Sagrada Familia to najważniejsza i najlepsza atrakcja Barcelony, zastanawiacie się zapewne więc planując wyjazd, ile kosztuje bilet do Sagrada Familia? Jakie są ceny za wejście w 2023? Zobaczcie cennik.

Sagrada Familia to kluczowe miejsce i wizytówka Barcelony. Zaprojektowana przez Antoniego Gaudiego, świątynia w ciąż jest w budowie – jednak można zwiedzać jej środek. Bazylikę zaczęto budować w 1882 roku, planuje się ją zakończyć w 2026 roku. Elementy wnętrza mają być gotowe do 2032 roku. To zdecydowanie jedna z najciekawiej wyglądających świątyń na świecie i jest to obowiązkowy punkt wycieczek po Barcelonie. Jednak, czy żeby wejść do Sagrada Familia potrzebny jest bilet? Ile kosztuje bilet do Sagrada Familia i jakie są ceny?

 

Cena biletu do Sagrada Familia

 

Odpowiedź na to ile kosztują bilety do Sagrada Familia nie jest łatwa, ponieważ rodzajów biletów jest parę. W zależności jaki pakiet w bilecie wybierzecie i elementy to bilet może być droższy lub tańszy. Możecie dobrać do biletu wejście na wieżę w Sagrada Familia. Normalny bilet do katedry Sagrada Familia kosztuje 26 EUR za wejście, dzieci do 11 roku życia muszą mieć zakupiony bilet za 0 EUR, poniżej 30 roku życia bilet kosztuje 24 EUR, seniorzy na emeryturze muszą zapłacić 21 EUR, a studenci 21 EUR.

Za bilet do Katedry Sagrada Familia i na wieżę Torres Sagrada Familia należy zapłacić 36 EUR za bilet normalny, 0 EUR za bilet dla dziecka poniżej 11 roku życia, 34 EUR za bilet poniżej 30 roku życia, 28 EUR dla seniora na emeryturze oraz 34 EUR dla studenta.

Bilety z przewodnikiem są średnio o około 4 EUR droższe na każdym bilecie w obu opcjach. 

 

Gdzie i jak kupić bilet do Sagrada Familia?

 

wejście do Sagrada Familia

Bilety najlepiej kupić na oficjalnej stronie Bazyliki Sagrada Familia https://tickets.sagradafamilia.org/. Musicie na początku wybrać typ biletu, następnie datę oraz godzinę wejścia do katedry oraz do wieży jeśli ją wybraliście. Początkowo wchodzi się do katedry a później do wieży, system zaproponuje Wam godziny. Jeśli wybraliście przewodnika, będziecie mogli wybrać język. Nie ma polskiego (jest w oficjalnej aplikacji). Na końcu pozostanie wypełnienie formularza z danymi oraz płatność.

Ile trwa zwiedzanie Sagrada Familia?

Czas zwiedzania Sagrada Familia trwa około 45 min. Dodatkowo należy doliczyć wieże, na które wjeżdża się windą a schodzi po schodach.

Ograniczenia na wieży Sagrada Familia

Na wieżę nie można zabierać dzieci poniżej 6 roku życia, wieża jest także niedostosowana dla osób z ograniczeniem ruchowym.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz