Park Guell, ile kosztuje bilet? Ceny i wejście do Parku Guell w 2023 - BelSole

Park Guell, ile kosztuje bilet? Ceny i wejście do Parku Guell w 2023

Park Guell to jedna z najważniejszych atrakcji Barcelony. Przygotowaliśmy dla Was poradnik o tym ile kosztują bilety do Park Guell oraz jak wyglądają ceny za wejście do Parku Guell. Zapraszamy na podróż z Gaudim!

Park Guell to zbudowany w 1914 roku wyjątkowy i słynny park w Barcelonie zaprojektowany przez Antoniego Gaudiego w charakterystycznym stylu modernizmu katalońskiego. To miejsce, aż kipi Gaudim i jest to także jedna z najlepszych atrakcji Barcelony. Wpisany jest on także na Światowej Liście Dziedzicwa UNESCO. Sam Park znajduje się na wzgórzu z pięknym widokiem na region i okolicę. Park Guell jest bardzo oblegany przez turystów, więc należy pamiętać by kupić bilety. Ile jednak kosztuje bilet do Parku Guell? Zobaczcie ceny:

 

Cena biletu do Park Guell

 

Niestety wejście do Parku Guell nie jest darmowe i za bilet trzeba zapłacić. Ile kosztuje bilet do Parku Gaudiego w Barcelonie? Za bilet normalny zapłacicie 10 EUR, za bilet dla dzieci od 7 do 12 roku życia trzeba zapłacić 7 EUR, młodsze dzieci wchodzą za darmo (jednak trzeba wykupić bilet za 0 EUR). Seniorzy powyżej 65 roku życia zapłacą za bilet do Parku Guell 7 EUR. Bilet należy zabookować na stronie i wybrać slot czasowy.

Bezpłatnie możecie spacerować po Strefie Leśnej (Zona Forestal) i Strefie Monumentalnej (The Monumental Zone). Opłaty wiążą się z wizytą w Strefie Regulowanej.

 

Gdzie kupić bilet do Parku Guell

 

Park Guell wejście

Biletu do Parku Guell można kupić na oficjalnej stronie parku co też polecamy, ze względu na dość duże kolejki i brak pewności wejścia na miejscu. Oficjalny adres gdzie można kupić bilet do Parku Guell: https://parkguell.barcelona/en/buy-tickets

Po zakupie biletów na oficjalnej stronie otrzymacie bilety na mail podany podczas procesu zakupu.

Koniecznie zobaczcie też ceny biletów do Sagrada Familia w Barcelonie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz