Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska, bilety. Ile kosztuje wstęp? Ceny w 2023

Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska to jedne z najważniejszych atrakcji Watykanu i Rzymu. Można je zwiedzać, jednak trzeba za tą przyjemność Watykanowi zapłacić. Ile kosztuje bilet do Kaplicy Sykstyńskiej?

Dowiedzieliście się już od nas ile kosztuje wejście do Bazyliki Świętego Piotra, czas na kolejną genialną atrakcję Watykanu czyli perełkę całego kompleksu jaką jest słynna Kaplica Sykstyńska oraz przynależące obok Muzea Watykańskie. Ta słynna kaplica wybudowana w 1483 roku mierzy ponad 30 metrów na około 13 metrów szerokości. Znana jest z niebagatelnego i bogatego wystroju oraz z tego, że odbywa się w tym miejscu Konklawe. Słynnym dziełem jest tutaj Sąd Ostateczny oraz sklepienie, autorstwa Michała Anioła. Do tego wszystkiego Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska pełne są dzieł sztuki, od obrazów, rzeźb, historycznych druków, które można zwiedzać godzinami – lub nawet przypadkiem spotkać Papieża. Jeśli jednak chcecie zwiedzić Kaplicę Sykstyńską i Muzea Watykańskie, musicie zapłacić. Ile kosztuje bilet do Kaplicy Sykstyńskiej? Ile do Muzeów Watykańskich? Jakie są ceny? Zobaczcie!

 

Cena biletu do Kaplicy Sykstyńskiej i Muzeów Watykańskich

 

Bilet do Kaplicy i do Muzeów jest jeden, jednak możecie kupić regularny czyli normalny oraz ze zniżką dla na przykład dzieci. Bilet normalny do Kaplicy Sykstyńskiej i Muzeów Watykańskich kosztuje 17 EUR, bilet ulgowy 8 EUR, a tak zwana opłata przedsprzedażowa, aż 4 EUR (swoją drogą, skandal by pobierać 4 EUR za przedsprzedaż online). Audio przewodniki to koszt 7 EUR.

Do biletu ulgowego klasyfikują się dzieci od 6 do 18 roku życia lub studenci do 25 roku życia (do okazania w dniu wizyty).

Bilet możecie pokazać wydrukowany lub też na komórce czy tablecie – skanuje się po prostu kod.

Jak informuje oficjalna strona atrakcji:

Do 60 minut przed wizytą – jednorazowo – możliwa jest jednorazowa zmiana terminu rezerwacji, w zależności od dostępności. Nie ma możliwości wprowadzenia zmian w ilości osób. Rezerwacje nie podlegają zwrotowi.

Gdzie kupić bilety do Kaplicy Sykstyńskiej?

Oficjalna strona Muzeów Watykańskich

Bilety w zasadzie można kupić jedynie sensownie na oficjalnej stronie Muzeów Watykańskich, przez to jaki jest na nie popyt – Muzeum pobiera opłatę 4 EUR za bilet zakupiony online jako opłata przedsprzedażowa. Adres strony gdzie można kupić bilety do Kaplicy Sykstyńskiej: https://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en.html

Zobacz także:

Dodaj komentarz