Tu popatrzysz na Duero i ptaki - Observatorio das Aves w Porto

Tu popatrzysz na Duero i ptaki – Observatorio das Aves. Nietypowa atrakcja Ouro w Porto

Porto to nie tylko wino, słynny most i dobre restauracje z nietypową kuchnią. Dla miłośników nieco innych rozrywek też znajdą się tu ciekawe rzeczy. Nietypową propozycją na zwiedzanie Porto jest udanie się nad brzeg Duero przy Largo Antonio Calem w Porto. Nad rzeką zobaczyć można nie tylko przepływające łodzie ale i… wiele różnych gatunków ptaków.

Jeśli widzieliście już wszystkie atrakcje w Porto i macie za sobą zwiedzanie winnic lub wycieczkę na słynny bazar to dobrym pomysłem jest skorzystanie z zupełnie innej atrakcji w Porto. Nieco dalej od turystycznego zgiełku można popatrzeć na ptactwo wodne w jego naturalnym środowisku. Miejsca siedlisk ptactwa nad rzeką Duero oznaczane są charakterystycznymi tabliczkami. W Porto przy Largo Antonio Calem nie jest inaczej.

Ptaki Porto

Z punktu z którego obserwować można ptaki roztacza się naprawdę piękny widok na rzekę wpadającą niedaleko stąd do oceanu. O różnych porach dnia popatrzeć tu można na inne gatunki. Jeśli przyjechaliście do Porto z dzieckiem będzie to ciekawa propozycja na spędzenie czasu.

Pamiętajcie tylko, że w królestwie dzikiej przyrody to jej należy się szacunek. Dziecko i odwiedzający go opiekunowie powinni zachowywać się tak, jakby ich tam nie było.

Ptaki Porto

Specjalnie przygotowana platforma w znajdująca się w niewielkiej odległości od siedlisk ptactwa wodnego to miejsce z którego roztacza się również przepiękny widok na most Ponte da Arrabida. Warto tu przyjść zarówno rankiem jak i wieczorem gdy włączona jest już iluminacja mostu. W jednym z naszych materiałów więcej o nietypowych atrakcjach Porto.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz