10 najładniejszych miast na Sycylii na wakacje. Wybór Belsole.pl

10 najładniejszych miast na Sycylii na wakacje. Wybór Belsole.pl

Z powodu tanich lotów na Sycylię włoska wyspa staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem urlopowym wśród Polaków. Jakie miasta warto zobaczyć na Sycylii? Które miasta Sycylii są najlepszymi miejscami na zwiedzanie atrakcji i zabytków? Oto najładniejsze miejsca na Sycylii według Belsole.pl.
 


Taormina

Corso Umberto w Taorminie
Corso Umberto w Taorminie.

Taormina to jedna z najpopularniejszych turystycznych miejscowości na Sycylii do której przyjeżdża się na wczasy już od dziesiątek lat. Wraz z położoną zaraz u stóp wyspą Isola Bella stanowi gigantyczną atrakcję. W miejscowości warto zwiedzić przepiękny grecki teatr, przejść się słynną uliczką w centrum miasta, zobaczyć wspomianą wyspę, miejscową katedrę z XIII wieku oraz podziwiać niesamowite widoki na zatokę i widok na Etnę. Na Belsole.pl piszemy więcej o atrakcjach w mesyńskiej miejscowości Taormina.

Więcej o atrakcjach Taorminy.


Erice

Widok w Erice
Widok w Erice

Ze wschodniego wybrzeża przenosimy się na na drugą stronę wyspy do prześlicznej miejscowości Erice na zachodzie. Nazwa miejscowości wywodzi się od mitologicznego Eryksa. Miasteczko w prowincji Trapani będzie wielką atrakcją dla tyhc, których interesują naprawdę stare zabytki. Można tu podziwiać neoromański Zamek Wenus wzniesiony na miejscu starej świątyni Wenus, Zamek Pepoli z czasów Saracenów oraz ruiny murów fenickich i elymiańskich. Na Belsole piszemy więcej o miejscowości w naszym przewodniku po Erice.

 


Noto

Przenosimy się na południowy wschód wyspy do przepięknej, acz niewielkiej miejscowości Noto. Najstarsza barokowa część miasta wpisana jest na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. W miejscowości znajduje się wiele ciekawych pałacy i starych budynków oraz niezliczona wręcz liczba kościołów ale największą atrakcją jest słynna katedra z 1776 roku.

 


Katania

Katania Atrakcje Zwiedzanie

Obok Palermo to jedno z największych i najważniejszych miast Sycylii obfitujących w przepiękne zabytki i ciekawe miejsca do zwiedzania. To z Katanii odbywa się też najwięcej wycieczek na słynną atrakcję Sycylii – wciąż czynny wulkan Etna. W miejscowości warto zobaczyć m.in. wspaniałą katedrę, zamek, ruiny amfiteatru czy jeden z najsłynniejszych targów rybnych na Sycylii. W jednym z poprzednich materiałów szerzej opisujemy atrakcje w Katanii.

 


Trapani

Saliny w Trapani
W połowie drogi między Trapani, a Marsalą znajdują się słynne saliny, które zobaczyć można na wielu zdjęciach z Sycylii. Charakterystyczne wiatraki z czerwonymi dachami to jednak nie jedyna atrakcja Trapani. Możemy tu zobaczyć zabytkowe umocnienia, starożytną fortecę z 251 wieku p.n.e oraz wspaniałe kościoły i katedrę. Więcej o atrakcjach Trapani przeczytacie na naszym blogu.

 


Syrakuzy

atrakcje syrakuz
atrakcje syrakuz

O Syrakuzach nie śpiewała Maryla Rodowicz ale i tak warto tu przyjechać. Małe miasteczko na wschodnim wybrzeżu Sycylii kusi naprawdę pokaźną liczbą atrakcji w tym przepiękną świątynią Ateny, starym zamkiem z 1232 roku czy jedną z najbardziej charakterystycznych fontann na wyspie – fontanną Diany na pl. Archimedesa. Zwiedzanie Syrauz to coś na co warto poświęcić czas na wakacjach na Sycylii – tu więcej o atrakcjach w mieście.

 


Palermo


Palermo słynie z sycylijskiej mafii ale jest całkowicie bezpiecznym, chociaż mrocznym miejscem. Warto tu przyjechać na trochę dłużej by zwiedzić wszystkie atrakcje Palermo takie jak przerażające katakumby kapucynów, najpiękniejsza kaplica Cappella Palatina na Sycylii, okazała katedra czy jedna z najpiękniejszych fontann – Fontanna Wstydu. Tu więcej porad na temat wyjazdu do Palermo.

 


Cefalu


Czy jest coś lepszego od kąpania się w ciepłej wodzie i przyglądania się starym zabytkom sycylijskiej miejscowości? Coś by się znalazło, ale to też jest ciekawym zajęciem. Można oddać się mu w Cefalu około 50 kilometrów na wschód od Palermo. Wśród najważniejszych zabytków Cefalu wymienić można świątynię Diany z VII wieku p.n.e, katedrę z 1131 roku czy wiele kościołów i placy. Sam widok na miejscowość zapiera dech w piersiach i na długo zapada w pamięć.

 


Marsala


Niedaleko od wspomianej już Trapani znajduje się Marsala, słynąca z produkcji słynnego wina, które opisywaliśmy już na blogu. Do najsłynniejszych zabytków w miejscowości można zaliczyć zabytkowe kościoły w tym słynną katedrę z organami złożonymi z 4317 rur, a także muzeami i rzymskimi ruinami.

 


Monreale

Niedaleko Palermo na Sycylii mieści się jeszcze jedna miejscowość, którą warto odwiedzić na Sycylii – Monreale. Katedra, która stoi w miejscowości jest jedną z najpiękniejszych świątyń na Sycylii. Budowa zabytku rozpoczęła się w 1174 roku. To nie jedyna atrakcja w Monreale, można tu zobaczyć jeszcze kilka kościołów oraz zamek na Monte Caputo.

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz