Sylwester w Egipcie 2023 / 2024, ceny, pogoda, opinie ile kosztuje? - BelSole

Sylwester w Egipcie 2023 / 2024, ceny, pogoda, opinie ile kosztuje?

Mało jest miejsc blisko Europy gdzie można lecieć na Sylwestra i będzie autentycznie ciepło. Egipt jest takim miejscem, jak wygląda Sylwester w Egipcie? Jaka jest pogoda w Sylwestra w Egipcie i jakie są opinie turystów? Ile kosztuje Sylwester w Egipcie w 2024? Zobaczcie czy Nowy Rok i Egipt to dobra para!

Sylwester w Egipcie to świetna okazja, by uciec od zimowego chłodu i cieszyć się słońcem nawet pod koniec grudnia. O tej porze roku jest tam umiarkowanie ciepło, co sprawia, że zwiedzanie takich miejsc jak piramidy czy dolina królów staje się znacznie przyjemniejsze. Egipcjanie są znani z różnorodnych i barwnych imprez, a Sylwester nie jest wyjątkiem – można spodziewać się fajerwerków, tradycyjnej muzyki i tańca oraz pysznego jedzenia.

 

Jak wygląda Sylwester w Egipcie?

 

Jak wygląda świętowanie obchodów Nowego Roku w Egipcie? Jakie są tradycje i czego się spodziewać? Oferta Hoteli na Sylwestra w Egipcie jest całkiem szeroka, od pokazów, imprez, przedstawień, pokazów laserowych i oczywiście fajerwerków. Organizuje się specjalne przyjęcia, im lepszy hotel tym ciekawsza oferta (zazwyczaj). Najlepiej wybrać hotel w którym dobra zabawa i świętowanie będzie zapewnione. Jeśli sami organizujecie wycieczkę, możecie liczyć także na fajerwerki pod piramidami, rejs Nilem czy lot balonem nad doliną królów. 

Ciekawostką jest to, że Egipcjanie kojarzą obchody Nowego Roku z filmem… Kevin Sam w Domu.

 

Sylwester Egipt, jaka pogoda?

 

Pogoda w Egipcie oczywiście zależna jest od tego gdzie lecicie, wybraliśmy 3 przykładowe miejsca, żeby pokazać Wam jak wygląda pogoda w różnych regionach. Hurghada na wybrzeżu Morza Czerwonego, Sharm na Synaju i Luxor w głębi lądu.

Hurghada, pogoda w Sylwestra: 24 stopni Celsjusza powyżej zera w dzień, około 14 stopni Celsjusza w nocy – brak deszczu

Sharm El-Sheikh, pogoda w Sylwestra: 24 stopnie Celsjusza w dzień, i 14 stopni Celsjusza po zachodzie słońca, deszczu nie będzie.

Luxor, pogoda w Sylwestra: 26 stopni Celsjusza powyżej zera w dzień i 8 stopni Celsjusza w nocy, Brak deszczu.

Prognoza pogody oczywiście może się różnić od tego co zastaniecie na miejscu – ale mniej więcej powinna się sprawdzić, jak to prognoza 🙂

Więcej o pogodzie w Egipcie w grudniu i styczniu.

 

Egipt Sylwester Opinie

 

Turyści cenią sobie Sylwester w Egipcie, jednak zwracają uwagę, że najlepsze imprezy i gale są w pięciogwiazdkowych i popularnych hotelach i resortach. Według wielu, jeśli szuka się dobrej zabawy, powinno się wybrać na przykład Sharm El-Sheikh. Wielu turystów chwali sobie pogodę w Egipcie podczas Sylwestra (czemu się nie dziwimy)

 

Egipt Sylwester cena?

 

Ceny się różnią oczywiście od klasy obiektu jaki wybierzecie. Hotele pięciogwiazdkowe w Egipcie na Sylwestra to cena około od 3000 do 4000 PLN za osobę, zdarzają się oferty poniżej 3000 PLN. Najtańszy Sylwester w Egipcie 2023 / 2024 jaki znaleźliśmy to 2500 PLN za 7 dni w obiekcie czterogwiazdkowym. Najwyżej oceniane hotele to mniej więcej koszt 6000 PLN za osobę za tydzień – całkiem sporo. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz