Sylwester, Wenecja 2023 / 2024. Jak wygląda Sylwester w Wenecji? Ile kosztuje? Opinie - BelSole

Sylwester, Wenecja 2023 / 2024. Jak wygląda Sylwester w Wenecji? Ile kosztuje? Opinie

Sylwester w Wenecji to jeden z najpopularniejszych obchodów Nowego Roku w całej Europie. Zabawa w Sylwestra w Wenecji to jednocześnie kulturalne doznanie oraz super imprezy.  Jak wygląda Sylwester w Wenecji 2023 / 2024, jakie są opinie i ile kosztuje Sylwester w Wenecji? Zobaczcie, zapraszamy!

Jak się bawiliśmy w Sylwestra w Wenecji? Było doskonale, jednak żeby zaoszczędzić należy wcześniej rezerwować nocleg w Wenecji na Sylwestra i Nowy rok, bo ceny potrafią być kosmiczne. Do tego wszystkiego pamiętajcie, że wtedy w Wenecji będzie ogromna ilość turystów. Warto też zrobić rezerwację w lepszych restauracjach by nie musieć krążyć po mieście i szukać najgorszego i najdroższego miejsca, które pewnie jest pułapką na turystę.  Sylwester w Wenecji to doskonały pomysł ze względu na niezwykle malownicze i romantyczne scenerie, które dostarczą niezapomnianych wspomnień. Drugim powodem są spektakularne pokazy fajerwerków nad Canale Grande, które nadają magicznej atmosfery. Dodatkowo, Wenecja oferuje wiele luksusowych restauracji i kawiarni, gdzie można zjeść wyśmienite dania kuchni włoskiej i świętować nowy rok w wyjątkowym stylu.

Sylwester i Wenecja, Nowy Rok z klasą

 

Z czym kojarzy się Wam Sylwester? Z balem, zabawą, fajerwerkami, dobrym jedzeniem? Wszystko to znajdziecie na miejscu w Wenecji – do tego magiczna oprawa miasta sprawi, że poczujecie się jak na jednym wielkim balu. 

Wiele hoteli oferuje wystawne kolacje, bankiety oraz imprezy do białego rana. Nie tylko w hotelach dzieje się magia, bo i na mieście w Wenecji do samego rana bawią się uczestnicy tej jednej wielkiej imprezy noworocznej. Jakie są tradycje w Wenecji? Jak wygląda Sylwester w Wenecji 2023? Zobaczcie, zaczniemy od kultury wysokiej!

 

Koncert Noworoczny w Operze w Wenecji

 

opera w Wenecji
Opera wenecka od wewnątrz

Concerto di Capodanno – Tradycją w Wenecji na Sylwestra jest spędzenie go na koncercie w Teatro la Fenice w centrum historycznym Wenecji. Koncerty zazwyczaj odbywają się 29, 30, 31 grudnia oraz 1 stycznia w Nowy Rok 2024. Żeby kupić bilety należy uzbroić się w cierpliwość i kupić je zdecydowanie wcześniej niż grudzień. Ceny zaczynają się od około 225 EUR za miejsce 31 grudnia 2023.

W tym roku dyrygentem będzie Daniel Harding i poprowadzi on Koncert Noworoczny w Wenecji 2023/2024. Tenorem będzie Francesco Meli, a sopranistką Maria Agresta przy Orkiestrze i Chórze La Fenice, mistrzem chóru jest Claudio Marino Moretti.

 

Zgodnie z tradycją pierwsza część koncertu będzie przeznaczona wyłącznie na orkiestrę. Z udziałem solistów i chóru, druga część poświęcona jest melodramatowi i zakończy się tradycją koncertów noworocznych Fenice, chórem „Va’ Pensiero” z Nabucco i toastem „Libiam ne’ lieti calici” z Traviata Giuseppe Verdiego.

Ze strony Opery la Fenice

 

Fajerwerki w Wenecji w Sylwestra

 

fajerwerki w Wenecji
Fajerwerki nad wybrzeżem w Wenecji

Po tradycyjnej kolacji składającej się z kiełbasy i soczewicy, włosi i wenecjanie idą na Plac Świętego Marka gdzie odbywają się najważniejsze według wielu obchody noworoczne w Wenecji. Postarajcie się nie brać ze sobą niczego co może stanowić zagrożenie dla tłumu, często przy wejściach w okolice placu prowadzone są kontrole. O północy na placu wybijają dzwony na stojącej tutaj wieży Campanile oraz zaczyna się pokaz sztucznych ogni widoczny z placu i wybrzeża. Pamiętajcie, że samemu nie wolno w tłumie strzelać własnymi fajerwerkami – po pierwsze możecie kogoś zranić, po drugie możecie podpalić Wenecję 😉

Niektórzy wybierają rejs gondolą na tą wyjątkową chwilę, jednak ceny w Sylwestra za wypożyczenie Gondoli mogą być kosmiczne – jednak czy nie żyje się tylko raz?

 

Zwiedzanie Wenecji w Sylwestra

 

Większość atrakcji w Wenecji w Nowy Rok i Sylwestra jest zazwyczaj otwarte – jednak godziny często są mocno skrócone. Pamiętajcie by się upewnić do której jest dana atrakcja. Zapraszamy Was do zapoznania się z naszą listą najlepszych atrakcji Wenecji.

 

Nocleg w Wenecji w Sylwestra

 

Czy Sylwester w Wenecji jest drogi? Może tak postawmy to pytanie – za nocleg w Wenecji w Sylwestra, trzeba zapłacić zdecydowanie więcej niż w weekend w sezonie. Cena za nocleg w niezłym hotelu to około 1800 – 3000 PLN za pokój dwuosobowy. Możecie pokusić się o tańszy nocleg w okolicy Wenecji lub w hostelu.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz