Która godzina jest w Watykanie? Jaka strefa czasowa? - BelSole

Która godzina jest w Watykanie? Jaka strefa czasowa?

Wielu pielgrzymów wybierających się na pielgrzymkę do Watykanu i zwiedzanie największych atrakcji w mieście-państwie zastanawia się czy w Watykanie jest czas taki sam jak w pozostałej większości państw w Europie? Sprawdźmy która godzina jest w Watykanie i w jakiej strefie czasowej znajduje się Watykan. Jaki jest czas watykański? Sprawdzamy.

Wnikliwi Czytelnicy Belsole.pl wiedzą już, że Watykan znajduje się w Rzymie, a wybierając się do miasta wystarczy mieć w portfelu walutę euro bowiem właśnie to jest waluta Watykanu, mimo że Watykan nie jest członkiem Unii Europejskiej. Co z czasem w Watykanie? Tu również mamy kilka dobrych wiadomości.

Watykan znajduje się w strefie czasowej wykorzystującej ten sam czas co Warszawa, Budapeszt czy Berlin. W Watykanie używany jest czas środkowoeuropejski – taki sam jest we Włoszech w Rzymie i taki sam w Watykanie. Przekraczając więc bramy Stolicy Piotrowej nie musimy robić nic jeśli chodzi o zmianę czasu na naszych zegarkach.

Jeśli na Jasnej Górze w Częstochowie jest godzina 13:00 to taka sama godzina jest na placu św. Piotra i w Kaplicy Sykstyńskiej. Jadąc do Watykanu nie trzeba przestawiać zegarka. Czas jest taki sam jak u nas.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz