Włochy i Super Green Pass, czym jest? Czy trzeba test? Czy wystarczy szczepienie? - BelSole

Włochy i Super Green Pass, czym jest? Czy trzeba test? Czy wystarczy szczepienie?

Włochy ogłosiły nowy dekret a w raz z nim wiele pytań, czym jest super green pass, jak go dostać? Czy wystarczy test na super green pass? Czy turysta musi mieć Super Green Pass? Czy trzeba szczepienie lub status ozdrowieńca? Odpowiadamy! 

Premier Mario Draghi ogłosił nową formę walki z pandemią we Włoszech, wprowadził on nowe pojęcie Super Green Passu – które będzie ważne we Włoszech od 6 grudnia do 15 stycznia. Zaczynamy z wszystkimi wątpliwościami:

 

Czym jest Super Green Pass, co to znaczy?

Czym jest Super Green Pass? To nowa forma ograniczonego Green Passa pomiędzy 6 grudnia 2021 a 15 stycznia 2022 we Włoszech, ogranicza on liczbę osób które będą mogły korzystać z usług we Włoszech. Zmienia ona zasady jeśli chodzi o testy na koronawirusa, na wstęp do różnych obiektów we Włoszech oraz datę ważności Passów.

 

Gdzie mogę wejść z Super Green Passem

Z Super Green Passem wejdziecie do: pomieszczeń wewnątrz restauracji, barów, na imprezy sportowe i kulturalne, do kin, dyskotek, teatru. Tylko osoby z Super Green Passem będą mogły korzystać od 6 grudnia do 15 stycznia z tych przywilejów we Włoszech. 

 

Czy test wystarczy do Super Green Passa

Aby mieć możliwość posługiwania się Super Green Passem, musicie być albo zaszczepieni albo przejść covid-19, czyli być ozdrowieńcem. Test nie będzie już uznawany, oznacza to tyle, że osoby niezaszczepione, które nie przeszły choroby nie będą mogły korzystać z wyżej wymienionych usług we Włoszech. Praktyki z robieniem testu co parę dni będą działały tylko wobec zwykłego green passu.

 

Czy osoba niezaszczepiona może dostać Super Green Pass?

Osoba niezaszczepiona będzie mogła mieć Super Green Pass o ile przeszła chorobę!

 

Czy ozdrowieniec może dostać Super Green Pass?

Tak, ozdrowieniec może dostać Super Green Pass, jeśli przebył chorobę do 6 miesięcy wcześniej.

 

Czy zaszczepiony może dostać Super Green Pass?

Tak, zaszczepiony na Covid-19 może dostać Super Green Pass, jeśli został zaszczepiony do 9 miesięcy wcześniej (tutaj nie podano jasno, czy bedzie to 9 czy 12 miesięcy – jednak z tego co przeanalizowaliśmy, uznaliśmy że będzie to 9 miesięcy)

 

W jakich strefach obowiązuje Super Green Pass

Super Green Pass obowiązuje w strefach: białej, żółtej, pomarańczowej i czerwonej – czyli w całych Włoszech. Jednak daje on normalność dla osób z Super Green Passem w strefach od białej do pomarańczowej włącznie. W czerwonej strefie i tak wszystko będzie zamknięte.

 

Ile ważny jest Green Pass we Włoszech?

Ważność Green Passu we Włoszech skrócono z 12 do 9 miesięcy. Trzecia dawka przedłuża ważność Green Passa.

 

Gdzie jest wymagany Green Pass we Włoszech

Prócz wyżej wymienionych obiektów dla Super Green Pass, zwykły Green Pass wymagany jest teraz w pociągach międzyregionalnych, szatniach, transporcie publicznym i hotelach.

 

Super Green Pass dla turysty, czy musi mieć?

Najważniejszą informacją jeśli chodzi o wszystkie zmiany dla turysty będzie prawdopodobnie informacja o wymogu Green Passów w hotelach oraz pociągach międzyregionalnych.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz