Ile kosztuje pizza w Mediolanie? Ceny w 2022 - BelSole

Ile kosztuje pizza w Mediolanie? Ceny w 2022

Wybierając się do Mediolanu warto zjeść najlepsze włoskie danie, czyli pizzę. Jednak czy pizza w Mediolanie jest droga? Ile kosztuje pizza w Mediolanie? Ile kosztuje Margharita? Oto przewodnik po cenach pizzy w Mediolanie.

Ceny pizzy w Mediolanie w dużej mierze zależą od klasy lokalu oraz oczywiście od rodzaju pizzy. Ogólnie ceny pizzy w całych Włoszech, nie licząc centrum wielkich turystycznych miast są zazwyczaj podobne – tutaj właśnie mamy taki przypadek, i jeśli zapytacie ile kosztuje Pizza w Mediolanie, należy dodać jeszcze gdzie w Mediolanie.

Przejrzeliśmy ceny w wielu restauracjach w Mediolanie i podzieliliśmy ceny na ścisłe centrum turystyczne oraz cały Mediolan – do tego przygotowaliśmy dla Was ceny z konkretnych restauracji i pizzerii w Mediolanie:

 

Ceny pizzy w Mediolanie w centrum

cena pizzy w Mediolanie
Przykładowe ceny z pizzerii PIzzium

 

Margherita: 7 – 10 EUR

Margherita Bufalina: 12 – 14 EUR

Marinara: 6 – 8 EUR

Napoli: 8 – 10 EUR

Pizza al Prosciutto e Funghi: 10 EUR

Pizza al Prosciutto: 10 EUR

Pizze Bianca od 10 do 13 EUR

Verdure lub Vegetariana: 7 – 9 EUR

Capriocciosa: 7,50 – 9 EUR

Quattro Stagioni: 8 – 10 EUR

Quattro formaggi: 8,50 – 11 EUR

 

Ceny pizzy w Mediolanie poza centrum

Ile kosztuje Margherita w Mediolanie?

Margherita: 4 – 7 EUR

Margherita Bufalina: 10 – 12 EUR

Marinara: 4 – 6 EUR

Napoli: 6 – 9 EUR

Pizza al Prosciutto e Funghi: 8 EUR

Pizza al Prosciutto: 8 EUR

Pizze Bianca od 8 do 12 EUR

Verdure lub Vegetariana: 6 – 7 EUR

Capriocciosa: 7 EUR

Quattro Stagioni: 8 EUR

Quattro formaggi: 8,50 EUR

Ceny pizzy al taglio w Mediolanie

pizza al taglio cena

Al Taglio, oznacza na kawałki – taki sposób podawania pizzy popularny jest w Rzymie. Taką pizzę sprzedaje się na wagę, w zależności od składników ceny mogą być różne. Kawałki najczęściej są prostokątne, a pizze pokroi Wam pani lub pan za ladą. Ile kosztuje pizza al taglio w Mediolanie? Ceny są w zasięgu od 10 do 20 EUR za kg pizzy.

Ceny pizzy w Mediolanie, podsumowanie

Ile kosztuje pizza w Lombardii? Jak widzicie różnice cen poza centrum i centrum są na prawdę spore – a uwierzcie nam, nie idzie często za tym jakość. Najtańsze i najlepsze pizze jedliśmy w centrum Neapolu, więc nie ma zasady co do korelacji jakości i miejsca. Czy pizza jest tania we Włoszech? Tak, jeśli nie będziecie kupować jej w centrum turystycznego miasta, czasami warto wyjść ulicę lub dwie, by znaleźć niezłą pizzę w dobrej cenie.

Tania pizza w Mediolanie

tania pizza w Mediolanie
Pizza w Portobello

Ceny pizzy w Mediolanie w porównaniu do lat poprzednich niewiele się zmieniły i najtańsze pizze zawsze oscylują w zasięgu 5 EUR. Tanią pizze w Mediolanie znajdziecie na przykład przy Via Plinio 29 w Portobello.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz