Park Narodowy Wodospady Krka, cennik 2024. Bilety, ceny, wstęp, zwiedzanie i parking - BelSole

Park Narodowy Wodospady Krka, cennik 2024. Bilety, ceny, wstęp, zwiedzanie i parking

Każdy turysta odwiedzający Chorwację, który ma na liście Wodospady Krka, zastanawia się jaki jest cennik wstępu do Parku Narodowego Wodospadów Krka w 2024 roku. Ile kosztuje zwiedzanie? Jeśli wybieracie się sprawdzić na własnej skórze chcecie się dowiedzieć ile kosztują bilety do Wodspadów Krka, jakie są ceny lub jakie są godziny otwarcia, to to jest przewodnik dla Was!

Mimo, że to Jeziora Plitwickie są najpopularniejsze w Chorwacji, to Wodospady Krka także przyciągają mnóstwo turystów z Europy i całego świata. Są dużo bardziej budżetową opcją, a także znajdują się blisko pięknych plaż, więc idealnie sprawdzą się na jednodniowe wypady znad morza.

 

Ceny biletów do Wodospadów Krka

 

wodospady krk cennik
Kasa przy wodospadach Krka

Jeśli wybieracie się do Wodospadów Krka w okresie letnim, to polecamy kupno biletów przez Internet, ponieważ kolejki potrafią być bardzo długie. W maju i w październiku powinno już być spokojnie. Osoby pracujące na kasie mówią po angielsku, więc nie powinno być problemu z dogadaniem się.

Cennik do Wodospadów Krka dla osoby dorosłej w 2024 wygląda następująco:

Od czerwca do września: 40 EUR (po godzinie 15:00, 30 EUR)

Kwiecień, maj, październik: 20 EUR

Od listopada do marca : 7 EUR

 

Cennik w 2024 dla dzieci i młodzieży:

Od czerwca do września: 15 EUR; (po godzinie 15:00, 11,25 EUR)

Kwiecień, maj, październik: 12 EUR

Od listopada do marca: 4 EUR

Natomiast dzieci do lat 7 wchodzą do Parku bezpłatnie.

Wodospady Krka to fantastyczny dowód na to, że natura jest zachwycająca. Chorwacja od wielu lat jest popularnym kierunkiem podróży i Wodospady są naprawdę obleganą atrakcją. Jeśli zastanawiacie się także nad Parkiem Jezior Plitwickich to koniecznie zajrzyjcie do naszego o cenach i cennik do Jezior Plitwickich w 2024.

 

Godziny otwarcia Wodospadów Krka

 

Park Narodowy Krka czynny jest przez cały rok. Godziny otwarcia w ciągu roku wyglądają następująco:

Listopad – Luty: 9:00 — 16:00

Marzec oraz Październik(od 16 do 31): 9:00 — 17:00

Kwiecień oraz październik (od 1 do 15): 8:00 — 18:00

Maj oraz Wrzesień: 8:00 — 19:00

Czerwiec – Sierpień: 8:00 — 20:00

W sezonie wakacyjnym park otwarty jest od 8:00 do 20:00, czyli długo. Polecamy zacząć zwiedzanie od razu po otwarciu lub po godzinie 17:00 gdy ruch nieco się zmniejsza.

 

Zwiedzanie Wodospadów Krka

 

Cały teren parku obejmuje bieg rzeki Krka, a główną atrakcją stanowi siedem wodospadów. Jednakże, najdłuższy i najbardziej znany wśród turystów jest Skradinski Buk. Długie ścieżki i mosty, umożliwiają wygodny i bezpieczny spacer po Parku Natodowym. Licząc od początku trasy, Skradinski Buk oddalony jest o ok. 4km. Drogę tę można pokonać pieszo, rowerem lub poprzez rejs statkiem, co bardzo Wam polecamy. To naprawdę fantastyczna atrakcja za świetnymi widokami. Statek odpływa co godzinę z portu, znajdującego się w pobliżu kas biletowych i trwa ok. 25 minut. Dopływa pod sam wodospad, więc jest to najlepsze miejsce na zrobienie atrakcyjnych zdjęć.

Warto wejść na szlak, który wiedzie wzdłuż wodospadów. Ma długość ok. 2 km i wiedzie przez drewniane kładki i pomosty. Podczas deszczu mogą być śliskie, a nadmiar ludzi powoduje ciągłe mijanie się na pomostach, więc należy być ostrożnym. Na trasie znajduje się całe mnóstwo punktów widokowych. Nawet kiedyś można było się kąpać pod wodospadem, lecz od 2021 roku jest zakaz kąpieli w Parku Narodowym.

Na trasie zwiedzania znajdują się punkty usługowe jak toalety i restauracja, czy młyn, który można zwiedzić. Parking znajduje się tuż przy kompleksie (także jest płatny).

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz