Jeziora Plitwickie, bilety, ceny i cennik 2024. Wstęp, zwiedzanie i parking - BelSole

Jeziora Plitwickie, bilety, ceny i cennik 2024. Wstęp, zwiedzanie i parking

Jeziora Plitwickie to obszerny kompleks jezior i wodospadów o turkusowej wodzie, która potrafi zachwycić każdego. Jeśli chcecie się dowiedzieć co warto zwiedzić w Parku Narodowym Jezior Plitwickich, ile kosztują bilety w 2024, jakie są ceny biletów do Jezior Plitwickich oraz jakie są godziny otwarcia, to przeczytajcie ten artykuł.

Chorwacja od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków podróży dla Polaków. Chorwackie plaże przyciągają tłumy turystów, ale warto wiedzieć, że Chorwacja posiada też inne atrakcje, jak Park Narodowy Jezior Plitwickich.

 

Ceny biletów do Jezior Plitwickich

 

Ile kosztuje wstęp do Jezior Plitwickich? Wstęp do Jezior Plitwickich nie należy do tanich atrakcji. Przede wszystkim cena różni się od terminu, w którym jedziecie, a także od tego czy interesuje Was bilet na tylko 1 dzień, czy może na 2 dni.

Od 1 stycznia do 31 marca oraz od 1 listopada do 31 grudnia koszt biletu normalnego to 10 EUR (ok. 45 PLN). W okresie od 1 kwietnia do 31 maja i od 1 października do 31 października wstęp kosztuje 23 EUR (ok 95 PLN). W wysokim sezonie jest jeszcze drożej. Od 1 czerwca do 30 września wejście na Jeziora Plitwickie jest bardzo drogie i kosztuje 40 EUR (ok 180 PLN) przed 16:00 oraz 25 EUR (ok. 125 PLN) po 16:00 (we wrześniu po godzinie 15:00). Jednakże, biorąc pod uwagę, że optymalny czas na zwiedzanie to ok. 4 – 5h, to wciąż jest to duża kwota za bilet do Parku Narodowego w porównaniu do tych w Polsce

Podsumowując, Jeziora Plitwickie to piękny zielony teren, który trzeba choć raz zobaczyć w swoim życiu. Natomiast najlepiej zrobić to w trakcie niskiego sezonu, kiedy i ceny za bilety tańsze, a i turystów mniej.  Będzie nam dużo wygodniej zwiedzać bez tłumów, mijających się na wąskich pomostach, a i nasz portfel na tym zbyt nie ucierpi.

 

Godziny otwarcia Jezior Plitwickich

Jeziora Plitwickie możecie zwiedzić przez cały rok. Park otwarty jest od 7:00 – 19:00, tak samo jak i parkingi, na których zaparkujecie swoje auto. Bilety wstępu można kupić do godziny 16:00, natomiast łódka przewozi pasażerów w następujących godzinach:

 P1 – P2 07:30 – 19:00
 P2 – P3 08:00 – 17:30
 P3 – P2 08:30 – 18:00

Jeśli chodzi o kolejkę panoramiczną, to jej odjazdy wyglądają tak:

St2 – St1 08:00 – 18:45
St1 – St2 08:30 – 19:00
St2 – St3 07:45 – 18:00
St3 – St2 08:15 – 18:30

Zwiedzanie Jezior Plitwickich

 

Jeziora Plitwickie zwiedzanie

Na początku trzeba zaznaczyć, że zwiedzenie można rozpocząć z dwóch wejść, przy których widnieją kasy biletowe. Istnieje kilka tras zwiedzania, dlatego warto przed rozpoczęciem wycieczki, zaznajomić się z każdą trasą i wybrać tą, która Wam pasuje najbardziej. Przejście każdej trasy zajmuje od 1,5h do nawet 8h. W trakcie zwiedzania mamy możliwość przepłynięcia łódką przez jezioro oraz przejazd kolejką panoramiczną. Wystarczy, że pokażecie swój bilet.

  • Trasa A o długości 3,5 km, na którą potrzebujecie 2 – 3 godzin.
  • Trasa B o długości 4 km, na którą potrzebujecie 3 – 4 godziny.
  • Trasa C o długości 8 km, na którą potrzebujecie 4 – 5 godzin.
  • Trasa E o długości 5,1 km, na którą potrzebujecie 2 – 3 godzin.
  • Trasa F o długości 4,6 km, na którą potrzebujecie  3 – 4 godziny.
  • Trasa H o długości 8,9 km, na którą potrzebujecie  4– 6 godzin.
  • Trasa K o długości 18,3 km, na którą potrzebujecie  6– 8 godzin.
  • Trasa Go długości 18,3 km, na którą potrzebujecie  6– 8 godzin.

Podany czas jest przybliżony, a wszystko zależy od tego ile będziecie robić przerw, jak długie będą kolejki do przeprawy łódką itp. Podczas zwiedzania lepiej mieć na sobie wygodne, sportowe obuwie i coś przeciwdeszczowego na wypadek gorszej pogody. W Parku Narodowym są w niektórych miejscach punkty gastronomiczne, ale lepiej mieć ze sobą zapas wody i prowiant.  Znaczna część tras wymaga przejścia po drewnianych pomostach, dlatego wózki dziecięce są zdecydowanie kiepskim pomysłem.

 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz