Wypożyczenie samochodu na Cyprze, ile kosztuje wynajem w 2023? Wypożyczalnia Cypr ceny - BelSole

Wypożyczenie samochodu na Cyprze, ile kosztuje wynajem w 2023? Wypożyczalnia Cypr ceny

Jeśli wybieracie się na Cypr, to prawdopodobnie będzie potrzebny Wam samochód. Jakie jednak są warunki wypożyczenia samochodu na Cyprze? Ile kosztuje wynajem samochodu na Cyprze? Gdzie jest najlepsza i najtańsza wypożyczalnia aut na Cyprze? O tym wszystkim dowiecie się z naszego wielkiego poradnika o tym jak wynająć samochód w 2023 na Cyprze. Zapraszamy!

 

Cypr wynajem samochodu porady i opinie

 

wypożyczenie samochodu na Cyprze
Tutaj akurat samochodu z północy

Wynajmowaliśmy samochód na Cyprze wiele razy, za każdym razem jak lecimy na Cypr to jest to dla nas najważniejszy środek transportu – na dodatek nie jest tak drogi jak w innych krajach, typu Włochy. Należy jednak przed wypożyczeniem samochodu na Cyprze pamiętać o paru szczegółach i faktach, które potem pomogą Wam w przemieszczaniu się na wyspie. Na początek zacznijmy od tego, że ceny za wypożyczenie samochodu na Cyprze nie są bardzo wysokie – ale to zobaczycie zaraz w tabeli poniżej. Pamiętajcie też, że Cypr podzielony jest na dwie części, północną i południową i nie wszystkie wypożyczalnie pozwolą Wam wziąć samochód na północny Cypr z południowego, zwłaszcza duże sieciówki się na to nie godzą. Dlatego warto pomyśleć o małych wypożyczalniach samochodów na Cyprze. Ważną rzeczą jest też to, że jeśli wypożyczycie samochód na północnym Cyprze, nie wjedziecie nim za żadne skarny na południowy Cypr – pogranicznicy Was nie puszczą. 

Dodatkowe kilka porad ważnych przez wypożyczeniem samochodu na Cyprze:

  • Na Cyprze jeździmy po lewej stronie, warto więc wypożyczyć automat dla ułatwienia jazdy. Nie bójcie się jednak lewej strony, większość skrzyżowań i rond jest dobrze oznaczonych. Jedyny minus jaki zaobserwowaliśmy w niektórych samochodach jest zamieniony kierunkowskaz z wycieraczkami co może być denerwujące parę pierwszych chwil.
  • Samochody z wypożyczalni na Cyprze mają czerwone tablice, lokalsi więc łatwo Was rozpoznają
  • Autostrady są darmowe na Cyprze
  • Będąc na Cyprze Północnym UWAŻAJCIE na fotoradary, żadnego 10 km ponad limit. Kamery są aktywne, jest ich pełno a na granicy pogranicznik Was po prostu nie wypuści z północy jeśli nie zapłacicie drogiego mandatu. Jeździmy na północy bardzo przepisowo. 
  • Na południu za to, jeździ się bardziej jak na południu Europy – jest trochę wolnej amerykanki, jednak nie tyle co na Sycylii.
  • Centrum Cypru, zwłaszcza Troodos jest mocno górzyste, dlatego pełno tutaj serpentyn – jeśli macie kogoś z chorobą lokomocyjną, omijajcie ten rejon.
  • Autostrady nie dość, że są darmowe to z Paphos do Larnaki samochodem jest niecałe 2 h – jedzie się bardzo przyjemnie i bezpiecznie.

Zobaczcie więc ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Cyprze, zapraszamy do zestawienia po tym małym, acz ważnym wstępie.

 

Cypr wypożyczenie samochodu cena

 

ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Cyprze

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Cyprze? Jakie są ceny? Cena za małe auto dla dwóch osób + bagaż to około 21 do 35 EUR za dobę, w sezonie może to być nawet 40 EUR, takim przykładem może być Chevrolet Spark za 21 EUR. Za trochę większe samochody na 4 lub 5 osób z bagażami należy dopłacić parę euro, Nissan Note kosztuje od 25 EUR za dobę. Jeśli jedziecie większą grupą to Van kosztuje od około 50 EUR za dobę (Opel Zafira) a jeśli chcecie jechać w bezdroża półwyspu Akamas to Suzuki Jimny kosztuje 50 EUR za dobę – ogólnie samochody offroad i 4×4 wypożyczają się jako pierwsze, bo nie jest ich dużo a sporo ludzi chce jechać właśnie gdzieś w dzicz. Oto zestawienie cen wypożyczenia samochodu na Cyprze w 2023.

Więcej cen znajdziecie na przykład w tej wypożyczalni samochodów na Cyprze.

Przykładowe średnie ceny wypożyczenia samochodu na Cyprze (różne segmenty)

Klasa ekonomiczna samochodów od 21 EUR do 35 EUR za dobę
Standardowe samochody od 25 EUR do 45 EUR za dobę
Suvy od 50 EUR do 70 EUR za dobę
Samochody luksusowe od 45 EUR do 3100 EUR za dobę
Vany od 48 EUR do 150 EUR za dobę

Przykładowe średnie ceny wynajmu samochodu na Cyprze (różne modele)

Chevrolet Spark 21 EUR za dobę
Nissan Note 25 EUR za dobę
Suzuki Jimny 50 EUR za dobę
Opel Zafira 48 EUR za dobę
Ferrari 488 Spider 3100 EUR za dobę

 

 

Ile kosztuje benzyna na Cyprze 2023

 

tankowanie na Cyprze

Ceny benzyny na Cyprze nie są jakoś bardzo niskie i raczej podobne są do tych w Europie kontynentalnej. Ostatnio będąc większą grupą mieliśmy vana opartego o silnik diesla i napełnienie tak dużego baku kosztowało nas sporo. Za litr diesla należy zapłacić 1,8 EUR za 1 litr popularnej 95-tki 1,6 EUR. Tanio nie jest, ale jeśli chce się jeździć po tak ładnej wyspie, trzeba to wrzucić w koszta.

ile kosztuje benzyna na Cyprze
Paragony grozy

Pamiętajcie też o polityce wypożyczalni samochodu w której wypożyczacie auto – zapytajcie ile macie oddać paliwa w baku, czy polityką jest full to full czy może oddanie konkretnej ilości paliwa.

 

Wypożyczalnia samochodów na Cyprze bez depozytu

 

samochód na Akamas
Bez depozytu najczęściej możecie dostać coś już podniszczonego

Będąc na Cyprze tylko raz zostawialiśmy depozyt, na ogół nie był on potrzebny. Niektóre z wypożyczalni stosują dodatkową opłatę przy rezerwacji jeśli nie chce płacić się depozytu na Cyprze. Na ogół jest to około 10 EUR za dzień wypożyczenia samochodu – jednak zawsze da się coś ponegocjować jeśli to mała wypożyczalnia samochodów

 

Parkingi na Cyprze

 

Parkowanie na Cyprze
Parkowanie na Cyprze

Na Cyprze na ogół parkuje się w dwóch miejscach, albo na poboczu albo na parkingu czy to płatnym lub nie. W centrach dużych miast znajdziecie wiele darmowych miejsc i parkingów, jednak jeśli to będzie popularna godzina i środek sezonu zostanie Wam zapewne wolne miejsce na płatnym parkingu – kosztują one zazwyczaj maksymalnie do 1 EUR za godzinę, często zdecydowanie mniej. W Paphos polecamy zaparkować za supermarketem Papantoniou na darmowym parkingu, w Larnace możecie na parkingu blisko głównego deptaku (w samym centrum będzie to już płatne miejsce). Największe problemy mieliśmy w Limassol, gdzie musieliśmy zaparkować na płatnym parkingu przy bulwarze i marinie – jednak był to tani parking.

 

Mandaty na Cyprze za prędkość

 

mandaty na Cyprze
Policja cypryjska

Ile wynoszą Mandaty na Cyprze? Cennik jest dość nietypowy bo jest procentowy, są też różne widełki jeśli chodzi o wartość przekroczonego km/h – jest to więc dość dokładny i nietypowy system mandatów. Zobaczcie jak wygląda.

Taryfikator mandatów na Cyprze w 2023:

od 1 do 30% ponad limit 2 EUR za km/h ponad limit
od 31 do 50% ponad limit 3 EUR za km/h ponad limit
od 51 do 75% ponad limit 5 EUR za km/h ponad limit
ponad 75% Sąd!

 

Gdzie wypożyczyć samochód na Cyprze

 

Cypr cena wypożyczenia samochodu

Lecąc na Cypr w zasadzie będziecie mieć 3 najpopularniejsze miejsca gdzie samochód możecie pożyczyć, będzie to lotnisko Paphos i miasto Paphos, lotnisko Larnaka i sama Larnaka lub miejsce obok Waszego hotelu. Na szczęście w tych dwóch pierwszych miejscach jest bardzo dużo wypożyczalni i nie powinniście mieć problemu ze znalezieniem samochodu zakładając odpowiednio wczesną rezerwację. Jeśli chodzi o inne miejsca na wyspie, na 100% będzie łatwiej wypożyczyć obok jakiegoś większego ośrodka miejskiego, Limassol czy Ayia Napa także powinny mieć szeroką ofertę – jednak najłatwiej będzie wypożyczyć samochód właśnie w Pafos czy Larnace. Pamiętajcie też, że niektóre z wypożyczalni umożliwiają wypożyczenie samochodu w innym miejscu, wyspa jest na tyle mała, że do większości miasteczek da się dojechać i dostarczyć samochód. 

 

Larnaka wypożyczalnia samochodów

 

larnaka cypr
Centrum Larnaki na Cyprze.

Larnaka to dobra baza wypadkowa do Famagusty samochodem, Lefkary czy do Ayia Napa. Jeśli będziecie chcieli zaszaleć zawsze możecie podjechać nawet do Dipkarpaz. Warto też odwiedzić Nikozję i Girne. Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Larnace? 

Ceny za wypożyczenie samochodu w Larnace i na lotnisku w Larnace zaczyna się od 21 EUR za dobę, średnio będzie to mniej więcej 30-35 EUR za dobę

Więcej cen znajdziecie na przykład w tej wypożyczalni samochodów w Larnace.

 

Pafos wypożyczalnia samochodów

 

pafos cypr
Deptak w Pafos na Cyprze

Pafos i lotnisko w Pafos to kolejne popularne miejsce na wypożyczenie samochodu na Cyprze. Z tego miejsca będzie blisko na Akamas, do Kourion czy do gór Trodos. Warto więc wziąć samochód by odwiedzić te miejsca w okolicy Paphos. Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Paphos?

Ceny zaczynają się od 25 EUR za najtańsze samochody, będziecie pewnie musieli wydać mniej więcej 35 EUR za dobę za samochód licząc minimum 7-dniowy okres wynajmu.

Więcej cen znajdziecie na przykład w tej wypożyczalni samochodów w Pafos.

 

Wynajem auta na Cyprze, podsumowanie

 

samochodem na Cyprze
Osiołki żądającę okupu z Marchewki na Dipkarpaz

Czy warto wynająć samochód z wypożyczalni na Cyprze? Owszem, niektóre zakątki Cypru najłatwiej dostępne są właśnie samochodem, jest to spora oszczędność czasu. Zwłaszcza parki narodowe czy pomniejsze atrakcje to dobre destynacje na wycieczkę wypożyczonym samochodem na Cyprze. Jeśli natomiast planujecie tylko przebywać w hotelu ewentualnie w centrum miasteczka obok swojego hotelu – no to wtedy akurat nie warto 🙂 My jednak polecamy! Na koniec parę ważnych pytań i odpowiedzi:

 

Czy można wyjechać samochodem z Cypru południowego na północny

Tak o ile pozwoli Wam na to wypożyczalnia, często te zgody są nieoficjalne i na mrugnięcie okiem – taki rynek. Duże wypożyczalnie raczej starają się tego pilnować.

 

Czy można wyjechać samochodem z Cypru północnego na południowy

Tak, jeśli samochód wypożyczony był na południu, jeśli był wypożyczony na północy Cypru – jest to niemożliwe.

 

Możliwy jest wynajem samochodu na Cyprze bez karty kredytowej?

Tak, część wypożyczalni umożliwia taki wynajem, część nawet pozwala opłacenie wynajmu tylko gotówką.

 

Po której stronie jeździ się na Cyprze?

Na Cyprze jeździ się po LEWEJ stronie! Czyli inaczej niż w Polsce.

 

Jak wyglądają drogi na Cyprze?

Są w dobrej formie i są dobrze zachowane – na pewno wszystkie główne. Autostrady są w dobrym stanie. Pamiętajcie by nie ufać aplikacjom GPS, które często kierują na jakieś małe wiejskie kamieniste drogi na skróty – ZAWSZE sprawdzajcie wcześniej trasę i poprawiajcie appki jeśli prowadzą Was z głównej trasy na poboczne.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz