Alicante i Costa Blanca w zimie. Styczeń, luty, grudzień czy może listopad najlepszy? - BelSole

Alicante i Costa Blanca w zimie. Styczeń, luty, grudzień czy może listopad najlepszy?

Od dłuższego już czasu dostępne są z Polski połączenia lotnicze do Alicante. Ale czy zimą Alicante również jest warte zobaczenia? Jakiej temperatury możemy się spodziewać w Alicante w grudniu, styczniu lub lutym? Czy zimowy weekend w Alicante to dobry pomysł?

Pisalismy już o Barcelonie, Lizbonie i Porto. Jednak Alicante jest najmniej oblegane z tej czwórki. To niewielkie miasto na południu Hiszpanii jest świetnym kierunkiem na weekend! Nie jest to najpopularniejszy turystyczny cel, ale właśnie dlatego można tam odpocząć i zobaczyć wiele atrakcji bez tłumu innych turystów. W lecie Alicante kusi piękną plażą i długim bulwarem, który zachęca do spacerów wzdłuż wybrzeża.

Alicant w zimie
Piękne wybrzeże Alicante i Costa Blanca.

Listopad w Alicante

Temperatury w Alicante w listopadzie oscylują od 16 do 23 stopni, to doskonałe miejsce do wypadów w chłodne polskie weekendy na city break. Opadów jest zdecydowanie mniej niż w centralnej Europie. 


Alicante w Grudniu?

Alicante grudzień
Plaże w okresie zimowym potrafią być całkowicie puste.

Alicante w grudniu może miło zaskoczyć nas temperaturą. W mieście możemy oczekiwać nawet 26 stopni Celsjusza! Temperatura w zależności od dnia waha się od 15 do około 25/26 stopni. Zazwyczaj jest to około 19/20 stopni, co wydaje się doskonałą temperaturą na spacery po mieście. Ze względu na bliskość wody może wiać dość silny wiatr, ale raczej nie powinien utrudniać nam zwiedzania miasta. Dodatkowym atutem w grudniu będą ozdoby bożonarodzeniowe, zarówno w samym mieście, jak i w większości restauracji i kawiarni, których w Alicante nie brakuje.

Styczeń w Alicante

alicante styczeń
Piekne widoki oraz bezdeszczowe dni to normalne w Alicante.

Styczeń w Alicante wygląda dość podobnie, jest odrobinę chłodniej. Możemy się spodziewać temperatur od 13 do nawet 22 stopni Celsjusza i niewielkich opadów. Zwykle będzie to około 18 stopni, więc całkiem przyjemnie. Wiatr nie powinien być bardzo dokuczliwy, ale warto mieć przy sobie szalik albo kurtkę z kapturem, zwłaszcza wieczorami. Popołudnia i wieczory, kiedy nie ma już słońca, mogą być już bardzo chłodne. Mimo tego zarówno w samym mieście, jak i w jego bliskiej okolicy, są miejsca warte zobaczenia w czasie krótkiego wypadu.

Luty w Alicante

Alicante luty
Pełne słońce nawet w lutym.

W lutym w Alicante nie spodziewajcie się tłumów turystów! Choć temperatury nie są bardzo wysokie, to są zdecydowanie wyższe, niż w tym okresie w Polsce. Możecie oczekiwać nawet 24 stopni Celsjusza pod koniec miesiąca. Najniższa temperatura, jakiej możecie się spodziewać to około 15 stopni. Wiele dni zaskoczy Was przyjemnymi 20-22 stopniami.

Niewiele osób w tym czasie odwiedza Alicante, więc to świetny moment dla tych z Was, którzy wolą nie stać w kolejkach, nie przepychać się na ulicach, nie czekać w restauracji na stolik czy też szukać długo miejsca do parkowania. Luty wydaje się zatem być bardzo dobrym miesiącem na odwiedzenie tego hiszpańskiego miasteczka.

 

Alicante w zimie
Gorące niebo i 17 stopni, Alicante o zachodzie słońca w zimie.

Pamiętajcie jednak, że słońce nie grzeje tak mocno, jak w lecie, a wieczory mogą być naprawdę zimne. Nie dajcie się zaskoczyć i zabierzcie cieplejszy sweter lub polar, który w razie potrzeby będziecie mogli założyć pod kurtkę. Ze względu na możliwy nadmorski wiatr przydadzą się też rękawiczki lub czapka, jeśli zamierzacie dużo czasu spędzić nad wodą. Alicante w sezonie zimowym wygląda zupełnie inaczej niż w gorące, letnie dni. Loty z Polski są też dużo tańsze, niż w wysokim sezonie, warto więc skorzystać z okazji i odwiedzić je zimą.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz