Lizbona w zimie, pogoda i temperatura na grudzień, styczeń luty i marzec - BelSole

Lizbona w zimie, pogoda i temperatura na grudzień, styczeń luty i marzec

Coraz popularniejsze w Polsce stają się wyjazdy w okresie zimowym. Kiedy u nas jest już zimno, deszczowo i nieprzyjemnie mamy ochotę odwiedzać miejsca, w których nawet zimą nie brakuje słońca. Czy warto więc zatem jechać do Lizbony w zimie? Czy jest tam ciepło i czy pada deszcz? Czy grudzień, styczeń lub luty to dobre miesiące, by zwiedzić stolicę Portugalii?


Nie każdy jednak ma możliwość wyjechania w sezonie zimowym w naprawdę ciepłe kraje i musi zadowolić się europejskimi destynacjami. Pisaliśmy już kiedy jechać do Sewilli  oraz o Sycylii w zimie, czas teraz na najcieplejszą stolicę Europy.

Lizbona w grudniu, pogoda

Lizbona w zimie
Miasto jest pełne słońca cały rok.

W grudniu w Lizbonie możemy spodziewać się zarówno 13, jak i 19 stopni na plusie. Z pewnością zatem będzie cieplej niż w Polsce w tym samym okresie. Zdarzają się deszcze, ale nie są raczej uciążliwe i raczej nie trafimy na opady trwające np. 2 tygodnie, które mogłyby nam uniemożliwić zwiedzanie. Zima, która trwa od grudnia do lutego jest okresem o największej spodziewanej ilości opadów w Lizbonie, ale mimo to rzadko bywają one bardzo obfite.


Lizbona w styczniu, pogoda

Lizbona w styczniu
Lizbona w styczniu.

Styczeń jest miesiącem o najniższych temperaturach, mimo to pogoda jest dość podobna do grudniowej. Z pewnością przyda nam się kurtka, ale warto zadbać też o sweter, którym w razie wyższych temperatur można będzie ją zastąpić. W bezwietrzne i słoneczne dni temperatura odczuwalna może być dużo wyższa, niż ta, którą wskażą słupki rtęci.

Lizbona w lutym, pogoda

Lizbona w lutym
Jak widać i w lutym można wyjść na piknik i zjeść pasteis de nata.

Początek lutego zwykle bywa już trochę cieplejszy, a przełom lutego i marca może nas zaskoczyć naprawdę wysoką temperaturą. Lizbona to więc świetne miejsce na dłuższy weekend po kilku miesiącach mrozu w Polsce, kiedy mamy już serdecznie dość grubych czapek i szalików. Już w połowie lutego może się okazać, że w Lizbonie natrafimy na słoneczną pogodę i 23 stopnie! Śnieg w Lizbonie pada niezwykle rzadko i raczej nie powinniśmy się go spodziewać. Jeśli nawet spadnie raczej nie zagości na długo ze względu na dodatnie temperatury i słońce.

Lizbona w marcu, pogoda

Lizbona w marcu
Lizbona w marcu, nie jest to może zima – ale temperatury potrafią skakać od 13 do 25 stopni.

To najprzyjemniejszy z wymienionych miesięcy, temperatury mogą już zdecydowanie przeskoczyć 20 stopni a dni słonecznych jest więcej. Mamy wtedy największą szansę na udane i ciepłe wakacje. Według historycznych danych accuweather  2018-2019, słupki pokazywały od 13 do 23 stopni. Miła odmiana po mrozach w Polsce.

Czy warto odwiedzić Lizbonę w zimie?

Zdecydowanie! W sezonie zimowym zwykle loty są dużo tańsze. Warto skorzystać z okazji i zarezerwować sobie kilka dni na zobaczenie portugalskiej stolicy. Urocze lizbońskie uliczki nie będą w tym okresie przepełnione turystami, zwiedzanie powinno być zatem bardziej komfortowe. Największe atrakcje nawet zimą zaskoczą nas kolejkami, ale z pewnością nie stracimy w nich tyle czasu, co latem. Warto wziąć ze sobą jednak kurtkę, wieczory i noce potrafią być bardzo chłodne.

Lizbona czy warto
Zachód słońca nad zatoką, jest piękny cały rok.

Przy odrobinie szczęścia mamy dużą szansę na słoneczną i przyjemną pogodę, która na chwilę pozwoli zapomnieć o mrozach panujących w tym samym czasie w Polsce. Lizbona jest najcieplejszą europejską stolicą, więc bez wątpienia uda nam się złapać trochę słońca (być może nawet odrobinę opalić!). Jeśli już się zdecydujecie oto najciekawsze atrakcje Lizbony.


AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz