Lizbona w zimie, pogoda i temperatura na grudzień, styczeń luty i marzec

Coraz popularniejsze w Polsce stają się wyjazdy w okresie zimowym. Kiedy u nas jest już zimno, deszczowo i nieprzyjemnie mamy ochotę odwiedzać miejsca, w których nawet zimą nie brakuje słońca. Czy warto więc zatem jechać do Lizbony w zimie? Czy jest tam ciepło i czy pada deszcz? Czy grudzień, styczeń lub luty to dobre miesiące, by zwiedzić stolicę Portugalii?


Nie każdy jednak ma możliwość wyjechania w sezonie zimowym w naprawdę ciepłe kraje i musi zadowolić się europejskimi destynacjami. Pisaliśmy już kiedy jechać do Sewilli  oraz o Sycylii w zimie, czas teraz na najcieplejszą stolicę Europy.

Lizbona w grudniu, pogoda

Lizbona w zimie
Miasto jest pełne słońca cały rok.

W grudniu w Lizbonie możemy spodziewać się zarówno 13, jak i 19 stopni na plusie. Z pewnością zatem będzie cieplej niż w Polsce w tym samym okresie. Zdarzają się deszcze, ale nie są raczej uciążliwe i raczej nie trafimy na opady trwające np. 2 tygodnie, które mogłyby nam uniemożliwić zwiedzanie. Zima, która trwa od grudnia do lutego jest okresem o największej spodziewanej ilości opadów w Lizbonie, ale mimo to rzadko bywają one bardzo obfite.


Lizbona w styczniu, pogoda

Lizbona w styczniu
Lizbona w styczniu.

Styczeń jest miesiącem o najniższych temperaturach, mimo to pogoda jest dość podobna do grudniowej. Z pewnością przyda nam się kurtka, ale warto zadbać też o sweter, którym w razie wyższych temperatur można będzie ją zastąpić. W bezwietrzne i słoneczne dni temperatura odczuwalna może być dużo wyższa, niż ta, którą wskażą słupki rtęci.

Lizbona w lutym, pogoda

Lizbona w lutym
Jak widać i w lutym można wyjść na piknik i zjeść pasteis de nata.

Początek lutego zwykle bywa już trochę cieplejszy, a przełom lutego i marca może nas zaskoczyć naprawdę wysoką temperaturą. Lizbona to więc świetne miejsce na dłuższy weekend po kilku miesiącach mrozu w Polsce, kiedy mamy już serdecznie dość grubych czapek i szalików. Już w połowie lutego może się okazać, że w Lizbonie natrafimy na słoneczną pogodę i 23 stopnie! Śnieg w Lizbonie pada niezwykle rzadko i raczej nie powinniśmy się go spodziewać. Jeśli nawet spadnie raczej nie zagości na długo ze względu na dodatnie temperatury i słońce.

Lizbona w marcu, pogoda

Lizbona w marcu
Lizbona w marcu, nie jest to może zima – ale temperatury potrafią skakać od 13 do 25 stopni.

To najprzyjemniejszy z wymienionych miesięcy, temperatury mogą już zdecydowanie przeskoczyć 20 stopni a dni słonecznych jest więcej. Mamy wtedy największą szansę na udane i ciepłe wakacje. Według historycznych danych accuweather  2018-2019, słupki pokazywały od 13 do 23 stopni. Miła odmiana po mrozach w Polsce.

Czy warto odwiedzić Lizbonę w zimie?

Zdecydowanie! W sezonie zimowym zwykle loty są dużo tańsze. Warto skorzystać z okazji i zarezerwować sobie kilka dni na zobaczenie portugalskiej stolicy. Urocze lizbońskie uliczki nie będą w tym okresie przepełnione turystami, zwiedzanie powinno być zatem bardziej komfortowe. Największe atrakcje nawet zimą zaskoczą nas kolejkami, ale z pewnością nie stracimy w nich tyle czasu, co latem. Warto wziąć ze sobą jednak kurtkę, wieczory i noce potrafią być bardzo chłodne.

Lizbona czy warto
Zachód słońca nad zatoką, jest piękny cały rok.

Przy odrobinie szczęścia mamy dużą szansę na słoneczną i przyjemną pogodę, która na chwilę pozwoli zapomnieć o mrozach panujących w tym samym czasie w Polsce. Lizbona jest najcieplejszą europejską stolicą, więc bez wątpienia uda nam się złapać trochę słońca (być może nawet odrobinę opalić!). Jeśli już się zdecydujecie oto najciekawsze atrakcje Lizbony.


Dodaj komentarz