Porto zimą, pogoda i temperatury w grudniu, styczniu, lutym i marcu - BelSole

Porto zimą, pogoda i temperatury w grudniu, styczniu, lutym i marcu

Porto może być wybawieniem dla ciepłolubnych Polaków w zimie, to miłe i rozgrzane miejsce nawet na początku roku. Jaka jest więc temperatura i pogoda w Porto w styczniu, lutym, marcu i grudniu? Czy zimą warto tam lecieć? Zapraszamy do lektury!

Pogoda w Porto w zimie

porto zima
Ocean w zimie w Porto…

Porto leży niedaleko stolicy Portugalii, pisaliśmy już o niej w artykule o podróży do Lizbony w zimie. Może ono stanowić gratkę dla chcących wyrwać się do ciepłego miejsca w zimie, tak samo jak Sewilla czy Sycylia.

Jest to miejsce o bardzo podobnej charakterystyce jak Lizbona, lecz naszym zdaniem jest trochę cieplejsze. Być może nie zwrócicie na to uwagi, ze względu na spore amplitudy temperatur. W tym okresie mogą być naprawdę spore i wynosić od 10 do 25 stopni.

Porto w grudniu, pogoda i temperatury…

porto w grudniu

Według historycznych danych accuweather za lata 2017-2018, temperatura wahała się wtedy pomiędzy 10 a 19 stopni. Średnio mogliśmy liczyć na 15 stopni w ciągu dnia oraz 6 w nocy. Jest to też najbardziej deszczowy miesiąc, nie oznacza jednak, iż deszcz da się Wam we znaki – klimat jest łagodny.

Porto w styczniu, temperatura najniższa w całym roku…

porto styczeń
Piękne zachody słońca w Porto w styczniu.

Styczeń to podobnie 'chłodny’ miesiąc jak grudzień, o ile nie chłodniejszy – temperatury to ponownie 10-19 stopni, deszczu za to mamy trochę mniej. Z tych dwóch najchłodniejszych miesięcy wybralibyśmy okolice końca grudnia ze względu na Święta Bożego Narodzenia i klimat panujący wtedy w mieście. Dużym plusem stycznia jest znikoma ilość turystów, nie ma nic bardziej magicznego niż PUSTE uliczki bez żywej duszy.

Porto w lutym, pogoda jest już zdecydowanie lepsza…

porto luty
Słonecznie jest w prawie każdym zimowym miesiącu.

Powoli zaczynamy zabawę i trochę wyższe temperatury. W lutym bywają dni, podczas których słupek rtęci przekracza 21 stopni, a deszczu jest zdecydowanie mniej. Dalej jednak mogą zdarzyć się dni z 10 stopniami w ciągu dnia, więc na wyjazd wskazane jest zabranie kurtki. Jednak umówmy się, w tym samym okresie w Polsce aura jest zdecydowanie mniej przyjazna. Jest to zatem całkiem przyjemny czas na wycieczkę do Porto. W lutym odbywa się też ciekawy festiwal wina, Simplesmente Vinho, z ponad 100 wystawcami. W 2020 roku odbywać się będzie 21 i 22 lutego.

Porto w marcu, wiosna czy zima? Zdecydowanie najwyższe temperatury…

Porto marzec
Pomarańcze w marcu? Czemu nie!

To już bardziej wiosenny miesiąc, jednak dalej turystów nie ma tyle ile w sezonie letnim. Temperatury mogą podskoczyć nawet do 25 stopni, a w 2019 roku dni z temperaturą powyżej 20 stopni było aż 12! Wiatr wiejący od oceanu może być jednak dalej chłodny, więc miejcie to na uwadze przy pakowaniu walizki i planowaniu zwiedzania.

Niech Was nie zmylą ciepłe dni, pamiętajcie by zabrać ze sobą lekką kurtkę na wieczory i zimne noce. Temperatura nocą potrafi spaść do około 6-8 stopni w zależności od miesiąca. Porto oferuje wiele dla stęsknionych turystów w zimie, polecamy bardzo! Zawsze można zamknąć się w piwniczce z beczką wina porto oraz francesinhą – to Was na pewno rozgrzeje!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz