Ateny: Akropol bilety, ceny, wstęp i godziny w 2023 - BelSole

Ateny: Akropol bilety, ceny, wstęp i godziny w 2023

Wybierając się do Aten, zapewne większość turystów chce zobaczyć Akropol ateński. Rodzą się tutaj jednak pytania, ile kosztuje bilet do Akropolu w Atenach w 2023, jakie są godziny otwarcia Akropolu w 2023. Bilety, ceny i dni otwarcia Akropolu to wszystko o czym Wam tutaj opowiemy!

Ta atrakcja Aten położona na wapiennym wzgórzu w centrum Aten to jeden z najważniejszych zabytków Grecji i Europy. Od VI wieku p.n.e jest to jedno z głównych miejsc kultu w Atenach, dziś to główna atrakcja turystyczna tego miejsca. Zobaczmy w jakich godzinach można zwiedzać Akropol oraz jakie są ceny biletów do Akropolu w 2023.

 

Godziny otwarcia Akropolu

 

godziny otwarcia Akropol

W Jakich godzinach otwarty jest Akropol w Atenach? To wszystko zależy od sezonu – w tym momencie, czyli w sezonie zimowym Akropol otwarty jest od godziny 8:00 rano a zamykany jest o godzinie 17:00. O 16:30 jest ostatnie wejście. Kiedy Akropol jest zamknięty? Czy Akropol jest otwarty w święta? Oto dni kiedy nie wejdziecie do Akropolu:

  • 1 stycznia, 25 marca, 1 maja, Niedziela Wielkanocna, 25 grudnia, 26 grudnia,

Akropol w Atenach to nie jedyna atrakcja, której godziny otwarcia mogą Was zainteresować – zaraz obok wzgórza znajduje się Muzeum Akropolu (nie pomylcie z samym Akropolem). W sezonie letnim (1.4 do 31.10) Muzeum Akropolu otwarte jest od 8:00 do 16:00 w poniedziałki, od 8:00 do 20:00 od wtorku do niedzieli (bez piątku) i w piątki od 8:00 do 22:00. W sezonie zimowym (1.11 do 31.03) Muzeum Akropolu czynne jest od 9:00 do 17:00od poniedziałku do czwartku, w piątki od 9:00 do 22:00 i w soboty i niedzielę od 9:00 do 20:00. Ostatnie wejście jest możliwe na 30 min przed zamknięciem.

Zobaczcie 15 najciekawszych ciekawostek o Atenach.

 

Ceny biletów do Akropolu

 

ile kosztuje bilet do Akropolu

Ile kosztuje wejście do Akropolu? Jaka jest cena za bilet? Aktualne ceny do Akropolu za wejście w 2023 wyglądają następująco: Bilet normalny do Akropolu na stanowisko archeologiczne kosztuje 20 EUR. Bilet ulgowy na Akropol kosztuje 10 EUR. Bilet możecie kupić w kasach oraz w internecie na stronie www.etickets.tap.gr. Kiedy wejście na Akropol jest darmowe? 6 marca, 18 kwietnia, 18 maja, corocznie ostatni weekend września, 28 października, w każdą pierwszą niedzielę od 1 listopada do 31 marca.

Bilet zbiorczy do Akropolu w Atenach, na agorę w Atenach, Muzeum Agory Ateńskiej, Muzeum Archeologiczne Keramejkosu, Biblioteka Hadriana, Keramejkos, Stanowisko Archeologiczne Lykeion, Północne zbocze Akropolu, Olympieio, Rzymska Agora w Atenach, Południowe Zbocze Akropolu kosztuje 30 EUR i jest ważny 5 dni.

Za wstęp tylko do Muzeum Akropolu (nie pomylcie z samym Akropolem) trzeba zapłacić 10 EUR w sezonie letnim i 5 EUR w sezonie zimowym, oraz 5 EUR i 3 EUR za bilet ulgowy

 

Wstęp do Akropolu

 

Jeśli chcecie skorzystać z komunikacji miejskiej by dojechać do Akropolu, musicie wysiąść na stacji Acropolis. W budynku znajduje się toaleta, sklep, kasa i punkt z jedzeniem. Jeśli jeździcie na wózku lub macie problem z poruszaniem się, jest tutaj także wjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Wszelkie pytania możecie zadawać pod numerem:  +30 210 9238747

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz