Ceny w Grecji w 2022, czy Grecja jest droga czy tania? - BelSole

Ceny w Grecji w 2022, czy Grecja jest droga czy tania?

Zebraliśmy dla Was aktualne ceny w Grecji obowiązujące w tym roku, odpowiedzą one Wam i nam na pytanie czy Grecja jest tania czy droga. Czy wakacje w Grecji są tanie czy może nie, oto przewodnik po cennikach hoteli, restauracji, sklepów, promów, atrakcji a także cen wycieczek do Grecji w 2022 roku. 

 

Ceny w hotelach w Grecji w 2022

 

ceny hoteli w Grecji

Ile kosztuje nocleg w Grecji zależy w głównej mierze od standardu hotelu oraz jego lokalizacji. Najdroższe będą miejsca takie jak wioski Santorini czy Mykonos – najtańsze będą miejsca na mniej popularnych wyspach czy kontynencie. Ile trzeba wydać na hotel w Grecji? Najtańsze opcje zaczynają się już poniżej 100 PLN za osobę za dobę, normalna i regularna cena za hotel to około 150-250 PLN za dobę za osobę, czyli około 300 – 500 PLN za dobę w pokoju dwuosobowym. Najdroższe oczywiście będą lokale w hotelach pięciogwiazdkowych w Firze czy Oia lub innych najpopularniejszych miejscach Grecji. Za noc w takim miejscu trzeba zapłacić od około 1000 do 2000 PLN za dobę za dwie osoby – gratis wspaniały widok 😉

 

Ceny w restauracjach w Grecji

ceny w restauracjach Grecja

Ile kosztuje obiad w Grecji? Ile zapłacicie za danie główne, a ile za deser? Oczywiście odpowiedź zależy od restauracji – jednak my Wam odpowiemy, ile kosztuje posiłek w Grecji w tym roku w różnych restauracjach. Tani fastfood na ulicy w Atenach czy Krecie potrafi kosztować już 3 EUR do około 5 EUR za pitę lub zestawem box przysmaków. Kawa to koszt już od 2 EUR, lody kosztują od 2 – 3 EUR za porcję.

Jeśli chodzi o regularne restauracje to tzatziki kosztuje około 4 EUR, sałatka Grecka 7,5 EUR, krokiety od 7 do 9 EUR, ryby od 12 EUR do 25 EUR, Souvli 13 EUR, Mousaka 10 EUR, Baklava od 3 do 7 EUR. Jak widzicie, ceny są w miarę normalne – oczywiście w Grecji znajdziecie też luksusowe restauracje, gdzie zapłacicie 2,3,5 razy tyle. Zobaczcie także co zamówić i zjeść w restauracji w Grecji.

 

Ceny atrakcji w Grecji

 

ceny atrakcji Grecja

Chciałoby się powiedzieć, że najlepsza atrakcja Grecji czyli widoki są darmowe – jednak nie samymi widokami turysta żyje. Wejście do Muzeum Acropolis kosztuje 10 EUR, bilet do Knossos na Krecie kosztuje 15 EUR, Delfy to 12 EUR za osobę.

Zwiedzanie małych miasteczek na Santorini czy Mykonos jest oczywiście darmowe, ale możecie zakupić wycieczki łodzią czy po miastach. Wynajem łodzi w Grecji to koszt od 70 EUR za 5h na parę osób, prywatna łódź tylko dla Ciebie to koszt od 400 EUR z kapitanem za 4 – 5 h.

Oglądanie delfinów na wybrzeżu greckich wysp jest już od 15 EUR za osobę, uważajcie jednak na rekiny w Grecji 🙂 

 

Ceny promów w Grecji

 

ceny promów Grecja

Promy w Grecji nie są tak tanie jak na przykład we Włoszech, regularne trasy pomiędzy bliskimi wyspami potrafią kosztować i parędziesiąt euro. Bilet na prom pomiędzy Naxos a Mykonos zakupiony przez internet, to nawet 33 EUR (za 35 min podróży), a pomiędzy Naxos a Atenami 37 EUR do 50 EUR. Prom z Santorini z Thiry do Pireusu kosztuje 65 EUR. Tanio nie jest, ale da się taniej jeśli popłyniecie wolniejszymi większymi liniami – niekoniecznie tymi najszybszymi seajets. Minoan Lines, Blue Star czy Anek Lines to koszt około 40 EUR w porównaniu do 65 EUR – jednak podróż trwa od 7 do 8 h zamiast 5h.

 

Ceny taksówek w Grecji

Oczywiście ceny taksówek zależne są od regionu i gminy oraz miasta, ale biorąc za przykład Ateny ceny kształtują się następująco: Około 1,3 do 1,5 EUR opłaty startowej + 0,75 EUR do 1,5 EUR za km w zależności od pory dnia (taryfa 2 jest od: 24:00 do 5:00 rano). Na Krecie taksówki mają opłatę startową na poziomie 1 EUR i od 0,34 EUR do około 0,64 EUR za km + 9.1 EUR za godzinę.

 

Ceny wakacji w Grecji 2022

 

Wycieczki do Grecji w 2022 to dość szeroki temat, bo inne ceny będą oczywiście na Santorini a inne na Krecie. Postaramy się jednak Wam pokazać jak wyglądają ceny wakacji w Grecji w 2022 na ogół w popularnych biura podróży. Najtańsze wakacje jakie możecie znaleźć z transportem zapewnionym przez biuro kosztują już od około 800 PLN za 7 dni w hotelu bez wyżywienia. Regularne ceny wycieczek do Grecji w 2022 roku oscylują wokół 2200 PLN za osobę. Najdroższe wycieczki na Santorini w 2022 kosztują nawet 13 000 PLN za 7 dni All inclusive. Santorini tanie nie jest, jednak najtańsze wakacje zaczynają się już od 3300 PLN za 7 dni ze śniadaniami. Najtańsza dobrze oceniana Kreta to około 1600 PLN, a najtańszy Rodos od 1700 PLN.

 

Ceny w sklepach w Grecji

 

ceny w sklepach Grecja

Ile kosztują produkty spożywcze w Grecji? Nie jest drogo, zwłaszcza jeśli chodzi o lokalne produkty i owoce oraz warzywa. Mleko kosztuje około 1,3 EUR, ser 9 EUR za kg, pomarańcze 1 EUR za kg, pomidory 1,5 EUR za kg, cebula 0,8 EUR za kg, piwo 1,5 EUR za butelkę.

Ile kosztuje wino w Grecji?

Taniocha! Butelka niezłego wina w Grecji kosztuje już 5 EUR.

Ile kosztuje oliwa w Grecji?

Podobnie z butelką litrową oliwy, jej koszt to od 5 EUR za butelkę.

Szukacie tańszej destynacji? Sprawdźcie ceny na Cyprze i ceny we Włoszech.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz