Czy w Atenach można pić wodę z kranu?

Jeśli zamierzacie spędzić w Atenach trochę czasu oraz trochę oszczędzić, to warto zastanowić się nad tym czy w Atenach można pić wodę z kranu? Czy kranówka w Atenach jest pitna? Mamy odpowiedź!

Czy kranówka w Atenach jest pitna?

Zazwyczaj jest tak, że w krajach południowej Europy kranówka nie jest bezpieczna, tak jest na przykład na południu Włoch. Jak to jest w przypadku Aten? Czy można tutaj bezpiecznie pić wodę z kranu? Otóż zdania są podzielone, ale z dużym naciskiem na to, że można pić wodę z kranu w Atenach. Czemu jest to nieoczywiste? Kranówka, czyli popularna tap water po angielsku, podawana jest w części restauracji w Atenach, piją ją też Ateńczycy, jednak niektórzy odradzaja. Często zobaczycie ostrzeżenia na przykład w hotelach o nie piciu wody z kranu – zła opinia o wodzie z kranu, głównie pochodzi z wysp greckich, gdzie faktycznie lepiej nie pić wody z kranu. Na wyspach w przeciwieństwie do Aten woda z kranu faktycznie może być niebezpieczna, dlatego czasami opinia ta rozciąga się także na Ateny. 

Podsumowując: Woda z kranu w Atenach jest zdatna do picia i jest bezpieczna. Jeśli macie jakieś wątpliwoście względem stanu rur w budynku, po prostu jej nie pijcie. Jeśli popłyniecie w rejs z Aten na wyspy, też tam starajcie się omijać słynnej kranówki.

Zobacz także:

Dodaj komentarz