Ile dni na zwiedzanie Aten? 1 dzień, 2 dni czy weekend w Atenach - BelSole

Ile dni na zwiedzanie Aten? 1 dzień, 2 dni czy weekend w Atenach

Jeśli chcecie zaplanować wakacje w Atenach i myślicie ile dni na Ateny to dobry pomysł, odpowiemy co robić w Atenach w 1 dzień, 2 dni, 3 dni, 4 dni i tydzień. Na ile lecieć do Aten? Zobaczcie.

Czy Ateny to duże miasto i ile się je zwiedza? Każdy turysta będzie mieć inne tempo zwiedzania. Niektórzy będą potrafili przebiec przez miasto w 1 dzień, niektórzy wolą to robić powoli i spokojnie. Prócz pierwszej części 'Ateny w 1 dzień’, reszta będzie opisana dla turysty, który ceni sobie trochę pośpiechu i trochę odpoczynku. Na początek parę wskazówek do zwiedzania Aten:

  • Jeśli nie lubicie spacerów, użyjcie komunikacji miejskiej i Metra – potrafi ono oszczędzić dużo czasu.
  • Jeśli chcecie ominąć kolejki, na przykład na Akropolu – lepiej kupić trochę droższe bilety online, gdzie część kolejki ominiecie
  • O ile to możliwe, starajcie się kupić bilety na co popularniejsze atrakcje właśnie online, by oszczędzić czas
  • Miejcie ze sobą gotówkę, bo czasami ciężko będzie szukać bankomatu – w niektórych miejscach, płaci się tylko gotówką. 
  • Lepiej znaleźć nocleg w centrum, na przykład w Monastiraki, Thissio, Plaka – oszczędzicie czas na dojazd

 

1 dzień w Atenach

 

1 dzień Ateny

Zacznijmy od tego, ile zajmie Wam samo przejście pomiędzy atrakcjami Aten bez zwiedzania i wejścia do zabytków. Sam spacer pomiędzy Akropolem, Narodowym Muzeum Archologicznym, Agorą, Świątynią Zeusa, Panathinaiko, Monastiraki i dzielnicą Plaka – to prawie 3 h ciągłego spaceru bez przerwy na zwiedzanie czy nawet zdjęcia. Dlatego chcąc wejść do chociaż jednego miejsca i zostawić sobie czas na zdjęcia i odpoczynek musicie liczyć co najmniej 1 dzień na wszystko. Należy tutaj doliczyć także czas na obiad czy kawę w Place. 

 

2 dni w Atenach

 

2 dni w Atenach

Mając dwa dni w Atenach, najlepszym pomysłem jest po prostu rozwinięcie planu jednodniowego – przez zwiedzenie kolejnych atrakcji w środku oraz zwiedzanie i spacer po dzielnicach Plaka czy Monastiraki. Mając wieczór w Atenach możecie pokusić się też o podziwianie zachodu słońca z widokiem na Partenon.

 

3 dni w Atenach

 

3 dni w Atenach

Weekend w Atenach wydaje się być idealnym okresem na zwiedzanie. Do powyższego planu na zwiedzanie najważniejszych atrakcji Aten, dopisalibyśmy dalsze zwiedzanie centrum – lub jeśli macie dość miasta, na przykład wycieczkę na pół dnia do Delf ze Świętą Drogą, Skarbcem, Świątynią Apolla czy do Świątyni Posejdona w Sunion.

 

4 dni w Atenach

 

4 dni w Atenach

W tym momencie, możecie w Atenach pokusić się o zwiedzanie już całego miasta a także wyruszenie na trochę dłuższe wycieczki z miasta. Całodniowe wycieczki do Meteorów, Myken, Epidauros czy Nauplionu pozwolą Wam odpocząć od wielkomiejskości i tłumów w Atenach.

 

Tydzień w Atenach

 

Tydzień w Atenach

Tydzień w Atenach to opcja dla miłośników historii, kultury i sztuki, a także dla tych których nie męczy duże miasto. To będzie idealny okres na zwiedzanie dla fanów historii!

 

Ile dni na Ateny?

 

Jak widzicie, ciężko Ateny zwiedzić w 1 dzień – oczywiście, jest to możliwe, ale tylko pobieżnie. Idealnym czasem wydaje się być weekend w Atenach. Jeśli jesteście miłośnikami Historii, idealnie będzie do Aten lecieć na minimum 4 dni, by móc zwiedzić wszystkie ważne muzea w mieście i okolicy Aten. To miasto ma na prawdę wiele do zaoferowania.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz