7 najlepsze atrakcje Okurcalar i okolicy, co zobaczyć w Okurcalar? - BelSole

7 najlepsze atrakcje Okurcalar i okolicy, co zobaczyć w Okurcalar?

Okurcalar to jeden z popularnych kurortów w okolicy Alanya i Antalya. Warto wybrać nocleg w tym miejscu, ze względu na ciekawe aktywności i bliskość atrakcji turystycznych. Co zobaczyć w Okurcalar? Co robić? Opowiemy Wam o tym w tym przewodniku po ciekawych miejscach w Okurcalar, zapraszamy!

 

Co zobaczyć w Okurcalar?

 

Okurcalar zwiedzanie

Okurcalar to małe miasteczko, liczące sobie tylko 4300 mieszkańców. Okurcalar leży nad rzeką Alara, od którego nazwy wiele atrakcji wzięło swoje przedrostki w nazwach. Głównym źródłem dochodu gminy jest oczywiście turystyka oraz rolnictwo – uprawia się tutaj banany i owoce cytrusowe.

Najlepiej po Okurcalar poruszać się wypożyczonym samochodem lub autobusami jeżdżącymi po wybrzeżu pomiędzy Alanya i Antalya (na przykład autobus numer AA01, jeżdżący co 15 – 30 min). Główne atrakcje Okurcalar znajdują się w okolicy,a nie w samym centrum. Dlatego też warto pomyśleć o wycieczkach poza miasto czy to z biurem podróży czy samochodem. W okolicy macie dwa spore miasta pełne atrakcji, są to oczywiście Side i Alanya – więc będzie co robić 🙂 Zapraszamy jednak do naszej listy najlepszych atrakcji i plaż Okurcalar! Zapraszamy!

 

Alara Grand Bazaar

 

oko proroka Turcja

Gdzie wybrać się na zakupy w Okurcalar? Oczywiście na Alara Grand Bazaar. Znajduje się on przy drodze D400 pomiędzy Alanya i Side w centrum Okurcalar. To zdecydowanie największy bazaar, targ i miejsce zakupów w okolicy. Znajdziecie tutaj oczywiście mnóstwo pamiątek z regionu, ubrań, jedzenia, sprzętu turystycznego czy do domu. Wiele z produktów tutaj sprzedawanych może być podróbkami, więc sprawdzajcie to wcześniej. Pamiętajcie by na miejscu negocjować cenę 🙂

Bazaar w Okurcalar otwarty jest codziennie od 7:30 do 12:30 w nocy.

 

Kibyra Minor Antik Limanı

 

To miejsce blisko centrum Okurcalar, na półwyspie znajdziecie punkty widokowe na morze i wybrzeże, trochę ruin zabudowań i obiektów infrastruktury obronnej. Uważajcie na strome klify, teren nie jest specjalnie zabezpieczony – dlatego pilnujcie najmniejszych.

To doskonałe miejsce na snorkeling przy brzegu na dole klifów. Możecie tutaj także dopłynąć łodzią z okolicznych miasteczek.

 

Sealanya

 

sealanya

Sealanya znajduje się 11 km od centrum Okurcalar. To typowy wodny park rozrywki z częścią ze zwierzakami takimi jak delfiny czy foki. Za wejście do parku wodnego należy zapłacić 55 EUR (osoby od 9 roku życia), 45 EUR za dzieci od 4 do 9 roku życia. W ofercie parku Sealanya znajdziecie mnóstwo atrakcji takich jak sztuczna 'rafa koralowa’, zjeżdżalnie, baseny dla dzieci, restauracje, bary i wiele innych wodnych atrakcji. Drugą częścią parku, są baseny z delfinami i fokami, my tą atrakcję ominęliśmy – jednak przedstawimy Wam cennik.

W części ze zwierzakami można pływać z delfinami za około 115 EUR i 50 EUR za pływanie z fokami. Zdjęcia są dodatkowo płatne. Za wejście na show trzeba zapłacić 22 EUR (od 9 roku życia w górę) i 16 EUR za młodsze dzieci (4-9).

Show odbywają się od 1 kwietnia – 28 października (codziennie dwa seanse o 10:30 i 15:00) oraz nie w sezonie 29 października – 15 listopada (codziennie o 10:30).

 

Zamek Alara w Okurcalar

 

To zamek w okolicy Okurcalar z pięknymi widokami na dolinę Uluguney. Został zbudowany na polecenie sułtana Alaeddina Keyqubada, miał chronić okoliczne trakty handlowe przez najazdami. Zamek umiejscowiony jest na bardzo wysokiej skale. Ciężko dostać się do ruin tego zamku ze względu na umiejscowienie – można wybrać albo trekking po stromych skałach albo stromy, długi, mokry i wąski tunel. Należy mieć ze sobą latarkę, odpowiednie buty i prowiant, pamiętajcie też by sprawdzić pogodę, bo tunel może zamienić się w rwącą rzekę. Widoki z góry są jednak piękne, jeśli macie wątpliwości czy dacie rade, nie na tyle piękne by ryzykować życie 🙂

Nie polecamy dzieciom, osobom niepełnosprawnym oraz osobom z klaustrofobią.

 

Góry Geyik 

 

Geyik Turcja

Góry Geyik znajdują się 100 km na wschód od Okurcalar, znajdziecie tutaj wiele ścieżek, widoków i przepięknych dzikich krajobrazów dla miłośników natury, fotografii czy spokoju. Polecamy, jeśli macie już dość zgiełku w turystycznym kurorcie.

 

Jaskinia Altınbeşik

 

Znajduje się 100 km na północ od Okurcalar, bilet za wjazd do parku Altinbesik kosztuje 40 TL za samochód. Za rejs łodzią w jaskini należy zapłacić 2 EUR za 10 – 20 rejs po pierwszych 200 metrach jaskini. W środku będziecie mogli podziwiać ogromną jaskinie i różne formy stalaktytów i stalagmitów utworzone przez lata. To przepiękny cud natury blisko Okurcalar warty odwiedzenia, jeśli posiadacie wypożyczony samochód.

Droga jest wąska i nie należy do szerokich, jednak jeśli będziecie jechać wolno, nie powinno się nić złego wydarzyć. Jeśli nie czujecie się dobrze za kierownicą, lepiej tam nie jechać 🙂

 

Plaże Okurcalar

 

Okurcalar Plaże

Jak to w każdym kurorcie na tureckim wybrzeżu znajdziecie prawdopodobnie doskonale przygotowane dla turystów plaże. Tak samo jest w Okurcalar. Jakie są plaże w Okurcalar? Na prawie całej szerokości miasta znajdziecie szeroką piaszczysto żwirową plażę gdzie spokojnie możecie plażować i kąpać się w ciepłej morskiej wodzie. Infrastruktura restauracyjno-hotelowa na wybrzeżu jest bogata i znajdziecie tutaj oczywiście wypożyczalnie sprzętu, prysznice, przebieralnie czy po prostu kluby dla miłośników rozrywki.

 

Side

 

Side Atrakcje

Jeśli będziecie mieć dość Okurcalar, możecie jechać do Side by pozwiedzać lokalne atrakcje Side. Pomiędzy Antalyą a Alanyą leży malownicze, nadmorskie miasteczko Side, gdzie znajdziecie kolejne atrakcje warte zobaczenia. Side mieści się 30 km od Okurcalar. Więcej o atrakcjach Side znajdziecie w tym tekście: 7 najlepsze atrakcje Side i okolic, co zobaczyć i zwiedzić? Przewodnik

 

Alanya

 

Alanya atrakcje

Alanya to drugie po Antalya popularne miasto regionu, znajduje się tylko 32 km od centrum Okurcalar. Atrakcje Alanya opisaliśmy w tym artykule: 9 najlepsze atrakcje i Alanya. Co zobaczyć w Alanyi i okolicy? Same perełki! Warto tutaj podjechać ze względu na ilość aktywności i atrakcji, w tym rejs statkiem pirackim czy przejażdżka tyrolką – nie będziecie się nudzić!

Pamiętajcie też, że w okolicy macie taką perełkę jak Antalya i jej atrakcje!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz