9 Naj! Najlepsze atrakcje w SCILLA, co zobaczyć i zwiedzić w Scilli? - BelSole

9 Naj! Najlepsze atrakcje w SCILLA, co zobaczyć i zwiedzić w Scilli?

Witajcie w jednym z najpiękniejszych miasteczek Kalabrii. Scilla i jej atrakcje przyciągają oko i zdecydowanie warto się zastanowić co zobaczyć w Scilli i co zwiedzić. Jakie atrakcje w Scilli i ciekawe miejsca warto odwiedzić. Oto przewodnik po interesujących miejscach w Scilla i poradnik jak zwiedzać Scillę.

 

Zwiedzanie Scilli 

 

Scilla zwiedzanie

Scillę podzielilibyśmy na 3 główne części, które można zwiedzać. Pierwszą z nich jest plaża i bulwar obok którego znajduje się stacja kolejowa gdzie możliwe, iż przyjedziecie. Obok tej części kurortowej znajduje się skała i klif z Citta Alta, gdzie znajduje się zamek i kolejna część miasta – tam możecie dostać się na nogach lub windą z dołu, aż po Piazza San Rocco. Po drugiej stronie zaś klifu, znajduje się przepiękna dzielnica rybacka Chianalea Di Scilla – polecamy przejść się uliczkami w tym miejscu – na pewno spodobają się Wam okoliczne atrakcje w Scilli.

Gdzie zaparkować w Scilli

Jeśli przyjechaliście tutaj pociągiem to Scilla Stazione znajduje się w pobliżu plaży, samochodem możecie się tutaj dostać drogą SS18 na Citta Bassa oraz E45 na Citta Alta. Parkingi znajdziecie przy ulicach na Citta Alta i na dole obok plaży.

Ile dni na Scillę?

Miasteczko jest małe i na zwiedzanie spokojnie Wam wystarczy 1 dzień. Też jest bardzo fajnym miastem wypadowym jeśli zależy Wam na plażowaniu.

 

Castello Ruffo di Scilla

 

Castello Ruffo di Scilla

Co zobaczyć w Scilla? To chyba najpopularniejszy widok w Scylli. Zamek króluje nad miastem na cyplu. Castello Ruffo di Scilla to zamek nad samą cieśniną mesyńską z pięknym widokiem na Sycylię po drugiej stronie kanału. Historia zamku sięga Etrusków i Magna Graecia, przez wieki był to idealny punkt obronny pobliskich obszarów przed Saracenami i innymi wrogimi ludami. Paolo Ruffo kupił zamek w 1533 roku i od tego czasu zamek był rezydencją jego i jego rodziny aż do XVIII wieku. Na zamku znajduje się też latarnia morska Scilla – dziś to miejsce gdzie możecie iść na wystawę czy iść na konferencję. 

 

Borgo Chianalea di Scilla

 

Borgo Chianalea di Scilla

To najpiękniejsze miejsce w całej Scilli, ta dzielnica rybacka znajduje się na wschodzie cyplu ukryta pod skałą na której stoi górna część Scilli. Via Annunziata i Via Grotte ciągną się na całą długość dzielnicy od portu w Scilli po Chiesa San Giuseppe.

Borgo Chianalea di Scilla

Znajdziecie tutaj wiele zejść do morza, dużo restauracji, kawiarni i sklepików. Czuć tutaj klimat typowej dzielnicy rybackiej z łodziami oraz sieciami porozrzucanymi tu i ówdzie. Miejsce to pełne jest nietypowych miejsc i ciekawych atrakcji Scilli.

 

Spiaggia Di Scilla

 

Spiaggia Di Scilla

Jeśli chcecie iść na plaże w Kalabrii to jedna z najlepszych plaż jakie możecie odwiedzić. Plaża ma ponad 700 m długości i jest w części piaszczysta a w części żwirowa – leżąc tutaj macie piękny widok na Citta Alta. To idealne miejsce na odpoczynek nad morzem w okolicy, pełno jest tutaj restauracji, klubów, kawiarni. Znajdziecie tutaj też wypożyczalnie sprzętu plażowego, atrakcje dla dzieci na plaży czy też na prawdę dobre miejsca na lunch jak: Ristorante Pizzeria Da Nuccio Scilla. Wzdłuż plaży prowadzi deptak, niedaleko z tego miejsca jest także do Stacji kolejowej w Scilla. 

 

Bellavista Bar-Gelateria

 

Bellavista Bar Gelateria

Jeśli macie ochotę na pyszną granitę, cappuccino z widokiem na plażę i na zamek w Scilli. Polecamy ten bar nie tylko ze względu na super widoki ale i ze względu na dobre lody, granitę i kawę – do tego w normalnych cenach. Jeśteście do tego niedaleko Pizzo, stolicy lodów Pizzo Tartufo!

 

Belvedere di Piazza San Rocco

 

Piazza San Rocco

Ciekawa atrakcja w Scilli? Scilla ma pełno pięknych punktów widokowych na miasto, plażę i Chianalea di Scilla. To plac z widokiem na zachodnią część miasta z plażą oraz pomnikiem potwora greckiego Scylli. Atakował on według mitów i legend statki w cieśninie mesyńskiej. Zobaczcie ile głów miała Scylla.

Na plac prowadzi też winda z miasta poniżej z Cita Bassa do Cita Alta, na południowej ścianie znajdziecie tutaj też Chiesa di San Rocco, a bardzo blisko z tego miejsca do Bellavista San-Gelateria.

 

Belvedere della Carità

 

Belvedere della Carità

To kolejny punkt widokowy, ale tym razem na część rybacką po wschodniej stronie. To jeden z lepszych widoków jakie możecie zobaczyć w Kalabrii. Dostaniecie się tutaj spacerkiem z dołu miasta lub windą na Piazza San Rocco. Z tego miejsca macie widok, aż po Palmi i Le Tre Croci – a jak będziecie mieć szczęście to zobaczycie i dalsze wybrzeże Kalabrii.

 

Chiesa di Maria Santissima Immacolata

 

Chiesa di Maria Santissima Immacolata

To kościół w Scilli wybudowany na górze zaraz obok zamku w Scilli. W środku niewątpliwie przykują Waszą uwagę ciekawe i kolorowe freski z… ubiegłego wieku. Kościół ten był wiele razy przebudowywany, jednak miejsce na którym stoi – było miejscem kultu prawie od początków chrześcijaństwa. Ciekawe miejsce w Scilli.

 

Madonnina del Mare i tunel Vico II Spirito Santo

 

Kapliczka i tunel w Scilli

Żeby przejść z jednej na drugą stronę klifu, można przejść po klifie górą lub specjalnie wykopanym tunelem zaraz przy morzu z plaży do samego portu i dzielnicy rybackiej. W nim znajdziecie ciekawostkę, mianowicie kapliczkę z figurą Madonnina del Porto/Mare z 1953 roku, gdzie kalabryjczycy składają w podzięce dary. Tutaj tez można odpocząć od gorąca, bo temperatury są zdecydowanie niższe w wydrążonej skale – do tego możecie podziwiać z tego miejsca z oddali Sycylię i lazurowy błękit wody.

 

Co zjeść w Scilli

 

Borgo_Chianalea_di_Scilla

Według nas prym wiodą tutaj lody i granita w Bellavista Bar-Gelateria oraz Ristorante Pizzeria Da Nuccio Scilla blisko plaży. Znajdziecie tutaj też więcej ciekawych trattorii z rybami w dzielnicy rybackiej – polecamy pobuszować pomiędzy restauracjami po wschodniej stronie cypla.

 

Mapa atrakcji Scilla

 

najlepsze atrakcje Scilla mapa

1) Plaża w Scilla 2) Madonnina del Mare i tunel Vico II Spirito Santo 3) Borgo Chianalea di Scilla 4) Belvedere della Carità 5) Chiesa di Maria Santissima Immacolata 6) Castello Ruffo di Scilla 7) Piazza San Rocco 8) Bellavista Bar-Gelateria 9) Stacja w Scilla 10) Port w Scilla

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz