Czy Bośnia i Hercegowina jest w strefie Schengen? - BelSole

Czy Bośnia i Hercegowina jest w strefie Schengen?

Strefa Schengen to ogromne ułatwienie dla wszystkich podróżujących po niej ludzi. Brak kontroli granicznych znacznie przyspiesza przemieszczanie się między państwami znajdujących się w niej. Czy na wygody związane z jazdą po strefie Schengen mogą liczyć podróżni wybierający się do Bośni i Hercegowiny? Czy Bośnia należy do Schengen?

Strefa Schengen to obszar obejmujący 26 krajów europejskich. Strefa Schengen znosi kontrolę paszportową między krajami członkowskimi, dlatego wiele z osób szuka czy właśnie Bośnia i Hercegowina należy do Strefy Schengen, chcąc uniknąć kontroli.

 

Bośnia i Hercegowina a Schengen

 

Niestety, Bośnia i Hercegowina nie należy do Strefy Schengen. Bośnia nie jest w Schengen. Oznacza to, że każdy wjeżdżający do Bośni i Hercegowiny musi wylegitymować się odpowiednim dokumentem podróży. Jest to konieczne, niezależnie od tego czy podróżujecie, samochodem, autobusem, samolotem czy przekraczając granice na własnych nogach. W związku z tym sprawdźcie koniecznie jaki dokument trzeba okazać na wjeździe do Bośni i Hercegowiny.

Dodatkowo polecamy sprawdzić limity wwozowe do Bośni i Hercegowiny jeśli jedziecie autem i będziecie przekraczać granicę oraz będziecie mieć kontrolę graniczną do UE.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz