Jaka temperatura i pogoda? Majorka, lipiec, sierpień czy wrzesień? - BelSole

Jaka temperatura i pogoda? Majorka, lipiec, sierpień czy wrzesień?

Lecicie na wakacje na Majorkę i głowę zaprząta Wam myśl jaka jest pogoda w lipcu, sierpniu i wrześniu? Czy warto wtedy lecieć na Majorkę? Czy jest wtedy ciepło? Oto przewodnik po tym, dlaczego warto lecieć na Majorkę w lecie.

Czy warto lecieć na Majorkę w lecie?

Majorka w lecie, czy to dobry pomysł? Oczywiście, o ile dacie radę z wysokimi temperaturami i lubicie dobrze się zabawić! Majorka w lecie jest bardzo gorąca! Temperatury będą sięgać ponad 30 stopni powyżej zera przez dużą część sierpnia i września! To doskonały pomysł by spędzić wtedy czas na plaży – należy do tego dodać, iż woda w Morzu Śródziemnym jest ciepła. Co robić na Majorce w lecie? W zasadzie wszystko z oferty imprezowej wyspy! Możecie zwiedzać Palmę, iść na koncerty i festiwale muzyczne odbywające się wtedy na wyspie – do tego wielu z lokalsów oferuje wycieczki po winnicach czy rejsy po Balearach – może zobaczycie Orki na Majorce! 🙂 Jeśli nie lubicie imprez ani opalania, Majorka w lecie to także miejsce pełne atrakcji i zabytków, które warto zobaczyć! Warto przejść się uliczkami Palmy, Alcudii albo jechać do Monasterium Valldemossa.

Temperatura i pogoda na Majorce w lipcu?

Majorka w lipcu to gorąca wyspa – lipiec to jeden z najcieplejszych miesięcy na wyspie. Jak ciepło jest wtedy na Majorce? Czy dużo pada? Temperatury są dość stabilne i wahają się od 22 stopni powyżej zera na początku miesiąca do około 29 stopni Celsjusza pod koniec lipca. Prawie w ogóle nie pada – nie macie co liczyć na deszczowe dni – jedynie do czego przyda się Wam parasol to do ochrony przed słońcem. 

Majorka, sierpień jaka pogoda?

To najcieplejszy miesiąc na Majorce! Cieplejszych wakacji mieć tutaj już nie będziecie – temperatury wahają się od 26 do 33 stopni Celsjusza. W zeszłym roku w sierpniu na Majorce było 39 stopni powyżej zera! Oczywiście na Majorce prawie w ogóle nie pada w sierpniu. Minusem może być ilość turystów, których wtedy będzie na wyspie najwięcej. Jeśli nie macie problemu z tłumami to dobry miesiąc na wakacje na Majorce.

Majorka, wrzesień – pogoda i temperatura

Wrzesień wyjątkowo w tym roku ma być ciepły na Majorce i podobno będzie równie ciepły co sierpień. Temperatury tak samo będą sięgać, aż 30 stopni Celsjusza. W nocy temperatury będą spadać tylko do 22 – 23 stopni Celsjusza. Tłumy we wrześniu będą trochę mniejsze niż w wakacje, dlatego jest to dobry kompromis pomiędzy ciepłymi wakacjami a spokojem – chociaż o taki zawsze ciężko na Majorce.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz