Zamek w Bratysławie, ile kosztują bilety? Ceny i cennik do zamku w Bratysławie w 2023 roku  - BelSole

Zamek w Bratysławie, ile kosztują bilety? Ceny i cennik do zamku w Bratysławie w 2023 roku 

Bratysława w świadomości turystów cieszy się mniejszą popularnością niż dwie pobliskie stolice – Wiedeń i Praga. Miasto to dysponuje jednak wieloma unikatowymi lokalizacjami, a jedną z nich jest pewnością Zamek w Bratysławie. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile kosztują bilety na zamek w Bratysławie. Czytaj dalej, jeśli chcesz poznać cenny i cennik do zamku w Bratysławie w 2023 roku. 

 

Zamek w Bratysławie – ile kosztują bilety? 

 

Zanim sprawdzimy, jak kształtują się ceny i cennik do zamku w Bratysławie w 2023 roku, wspomnijmy, dlaczego warto odwiedzić to miejsce. Zamek znajduje się na szczycie wzgórza, a turyści odwiedzający go mogą odwiedzić 47-metrową wieżę koronną, z której roztacza się piękny widok na panoramę miasta. Co więcej, z jej szczytu widać również terytorium sąsiednich krajów. 

Zatem, ile kosztują bilety do zamku w Bratysławie? Ceny w 2023 roku wynoszą 12 euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 55 złotych. W porównaniu do podobnych atrakcji w bardziej popularnych miastach, cena za bilet do zamku w Bratysławie jest stosunkowo niska. Warto też pamiętać, że zamek w Bratysławie można zwiedzić nie tylko na podstawie jednorazowej wejściówki.

Wpisując w wyszukiwarkę frazę “Zamek w Bratysławie – ile kosztują bilety” znajdziemy informacje, że zwiedzanie obiektu jest darmowe przy zakupie bratysławskiej karty turystycznej. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które chcą odwiedzić więcej miejsc w stolicy Słowacji. Karta Bratysławska, w zależności od wariantu, zapewnia darmowe przejazdy komunikacją publiczną, a bezpłatny wstęp do 18 muzeów i zabytków. Można ją kupić w trzech wariantach czasowych. Cena karty na 24 godziny wynosi 21 euro bez darmowej komunikacji i 23 euro w przypadku wyboru opcji zapewniającej bezpłatne przejazdy. 

Na koniec sprawdźmy jeszcze, jakie są godziny otwarcia zamku w Bratysławie. Od 1 kwietnia do końca października muzeum jest otwarte od godziny 10:00 do 18:00. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz