Chorwacja, pogoda w listopadzie. Czy jest ciepło? Jaka jest temperatura w Chorwacji w listopadzie - BelSole

Chorwacja, pogoda w listopadzie. Czy jest ciepło? Jaka jest temperatura w Chorwacji w listopadzie

Coraz więcej turystów decyduje się na wyjazdy poza szczytem sezonu letniego, chcąc w ten sposób uniknąć ścisku w popularnych lokalizacjach i zaoszczędzić na kosztach wakacji. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest pogoda w Chorwacji w listopadzie. Czy jest ciepło? Dowiesz się tego z artykułu. Sprawdzimy również, jaka jest temperatura wody w Chorwacji w listopadzie, a także czy często pada. Zapraszamy. 

Temperatura w Chorwacji w listopadzie

Sprawdzając, jaka jest pogoda w Chorwacji w listopadzie, bez wątpienia należy zacząć od kwestii, która w największym stopniu intryguje turystów. Wielu z nich zadaje sobie następujące pytanie – czy w Chorwacji w listopadzie jest ciepło? Sprawdźmy to! 

Mówiąc szczerze, temperatura w Chorwacji w listopadzie nie należy do najwyższych i wynosi średnio około 11-13 st.C w ciągu dnia. Jak łatwo się domyślić, jeszcze chłodniej jest w nocy, gdy termometry pokazują zazwyczaj około 6-8 st.C. Jeżeli planujesz więc odwiedzić Chorwację w listopadzie, koniecznie zaopatrz się w kilka ciepłych rzeczy. Na pewno będą Ci potrzebne! 

Wiele osób może również zainteresować to, jaka jest temperatura wody morskiej w  Chorwacji w listopadzie. Wynosi ona około 17-19 st.C. Jest więc ona nadal całkiem przyjemna, jednak w połączeniu z nie najwyższą temperaturą powietrza, krótka morska kąpiel może okazać się nie lada wyzwaniem. 

 

Opady deszczu w Chorwacji w listopadzie

Nasze rozważania na temat tego, jaka jest pogoda w Chorwacji w listopadzie, należy uzupełnić o jeszcze jedną kwestię. Jeżeli planujesz odwiedzić ten kraj w tym terminie, z pewnością zastanawiasz się, czy w Chorwacji często pada deszcz w listopadzie. Odpowiedź znajdziesz poniżej. 

Krótko mówiąc, odwiedzając Chorwację w tym terminie, koniecznie zaopatrz się w kilka przeciwdeszczowych rzeczy – istnieje ryzyko, że będą Ci one potrzebne. Wartościowe źródła wskazują, że w skali całego listopada w Chorwacji może występować nawet 13 dni deszczowych, w trakcie których łączna kwota opadów wynosi około 170-190 l/m2. Kurtka przeciwdeszczowa i parasol mogą więc być niezbędne.  

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz