Czarne Jezioro, cennik, bilety, parking w 2022 i 2023. Czarne Jezioro ceny, Czarnogóra - BelSole

Czarne Jezioro, cennik, bilety, parking w 2022 i 2023. Czarne Jezioro ceny, Czarnogóra

Czarnogóra ostatnimi laty przeżywa spory natłok turystów.  I to całkowicie normalne, bo ma ona mnóstwo do zaoferowania. Odnajdą się tutaj wielbiciele plaż i opalania, jak i górskich trekkingów. Jednym z najpopularniejszych miejsc jest Park Narodowy Durmitor, znajdujący się niedaleko granicy z Bośnią i Hercegowiną.  Jednym z najbardziej popularnych miejsc w Durmitorze jest Czarne Jezioro. Wybieracie się do Czarnogóry i chcielibyście wiedzieć jak się tam dostać? Ile kosztują bilety wstępu? To i nieco więcej dowiecie się w naszym przewodniku.

 

Jak sie dostać do Czarnego Jeziora w Durmitorze?

 

Czarne Jezioro składa się z dwóch mniejszych jezior, Wielkiego Jeziora (Veliko Jezero) i Małego Jeziora (Malo Jezero), ale gdy poziom jeziora podnosi się jesienią, stają się one jednym jeziorem. Latem poziom spada i można przejść ścieżką między dwoma jeziorami. Niezależnie od tego, czy wybieracie się na wędrówkę, wypożyczacie łódź, czy po prostu rozkładacie koc na brzegu jeziora, Czarne Jezioro zapiera dech w piersiach o każdej porze roku. Znajduje się zaledwie 3 km od miasta Żabljak na terenie Parku Narodowego Durmitor. Jest ono często wybierane jako swój cel, gdyż jest prosty i mogą do niego przejść nawet osoby z gorszą mobilnością. Od wejścia do Parku, prowadzi do niej asfaltowa ścieżka, a dojście zajmuje może 15 minut.  To łatwy i przyjemny spacer. Do jeziora można się także wybrać z wycieczką zorganizowaną, które zakupić można w Żabljaku w biurach oraz nad Zatoką Kotorską w większych miastach jak Kotor, Perast, Budwa itp.

 

Ile kosztują bilety w Durmitorze?

 

Aby dostać się nad Czarne Jezioro należy zapłacić wstęp do Parku Narodowego. Cena biletu wynosi 3€ za pojedyncze wejście dla osoby dorosłej. Można nabyć także bilet wstępu, który upoważnia nas do wejścia na teren parku przez aż trzy dni. Cena takiego biletu to wtedy 6€ za osobę. Opłata następuje w gotówce, w euro. Dobrze jest mieć wyliczoną kwotę, ponieważ nie zawsze obsługa parku ma drobne, aby nam wydać resztę! Za wstęp można zapłacić np. na przełęczy Sedlo idąc na Bobotov Kuk, a także przy wejściu nad Czarne Jezioro. Pamiętajcie by nabyć bilet, gdyż od czasu do czasu trwają kontrole na terenie Parku i strażnicy sprawdzają czy wszyscy mają zakupiony bilet.

 

Gdzie zaparkować auto koło Czarnego Jeziora w Durmitorze?

 

Aby dostać się do Czarnego Jeziora można zaparkować auto na parkingu, przed wejściem na teren parku. Parking jest płatny, jednakże auta parkują także wzdłuż drogi i to za darmo. W tym wypadku istnieje niestety ryzyko dostanie mandatu. Można także zaparkować w Żabljaku i zrobić sobie dłuższy spacer.

Będąc w okolicach Żabjaka nie sposób ominąć Czarne Jezioro. To jedna z najpopularniejszych destynacji w Durmitorze, przede wszystkim dlatego, ze jest tak łatwo dostępna. Jezioro Czarne często bywa porównywane z naszym Morskim Okiem, które również jest jeziorem polodowcowym. Koniecznie musicie to zobaczyć!

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz