Jaka rzeka przepływa w Porto? Rzeka w Porto - BelSole

Jaka rzeka przepływa w Porto? Rzeka w Porto

Porto słynie z wielu atrakcji, a jego okolice słyną z produkcji wina o tej samej nazwie, ale jednym z największych symboli miejscowości jest słynny most Ponte Dom Luis I. Skoro w mieście jest most to musi być i rzeka. Jaka rzeka płynie w Porto? Nad jaką rzeką leży Porto? Sprawdźmy to dzisiaj!

Porto to sympatyczne i atrakcyjne turystycznie miasteczko położone w północnej Portugalii zaraz nad Oceanem Atlantyckim. Miasto założono nie tyle na brzegu oceanu ale też i u ujścia wielkiej rzeki. Drugie miasto Portugalii znajduje się u ujścia rzeki Duero do Oceanu.

Nad jaką rzeką leży Porto? Teraz już wiecie, że Porto leży nad rzeką Duero. Duero to długa na 895 kilometrów rzeka przepływająca zarówno przez teren Hiszpanii jak i Portugalii.

Porto zwiedzanie

To druga co do długości rzeka Półwyspu Iberyjskiego i rzeka najbardziej zasobna w wodę. W dolnej części Duero położone są winnice regionu Alto Douro znajdujące się na liście dziedzictwa UNESCO.

Największymi miastami przez które przepływa Duero są właśnie Porto oraz hiszpańskie ośrodki Soria i Zamora. Jeśli wybieracie się do Porto to poza tym jaka rzeka płynie przez miejscowość warto dowiedzieć się jeszcze więcej. Tu sprawdzicie co warto kupić w Porto, a tutaj dowiecie się jakie winnice warto odwiedzić.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz