Czy Cypr jest w Unii Europejskiej? Członkostwo Cypru

Cypr to dobre miejsce na tni wyjazd na city break lub dłuższy wyjazd w miejsce, które geograficznie znajduje się już poza Europą. Jeśli zastanawiacie się czy mimo swojego położenia, tak właściwie w Azji, Cypr jest członkiem Unii Europejskiej to dziś przyjdziemy Wam z pomocą. Sprawdzimy czy Cypr jest w Unii Europejskiej, a jeśli jest to kiedy Cypr wstąpił do Unii Europejskiej. A czy Cypr Północny jest?

Zanim sprawdzimy czy Cypr jest w Unii Europejskiej warto przypomnieć czy na Cypr potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód osobisty. Jeśli to już wiecie to odpowiedź na pytanie zadane w tytule artykułu będzie zdecydowanie łatwiejsze. Dla wnikliwych Czytelników Belsole.pl sprawa jest już jasna.

Cypr wstąpił do Unii Europejskiej i to wcale nie tak niedawno. Kraj dołączył do Unii Europejskiej razem z Polską – 1 maja 2004 roku. Każdy jadący na Cypr powinien jednak wiedzieć, że nie cały Cypr to obszar Unii Europejskiej. Dlaczego?

Wnikliwi czytelnicy też już dobrze to wiedzą. Cypr podzielony jest na republikę Cypru oraz Cypr Północny znajdujący się pod kontrolą Turcji. Ta część nie znajduje się w Unii Europejskiej. Na wyspie znajduje się też strefa buforowa kontrolowana przez ONZ. Ona również nie jest terytorium Unii Europejskiej. Mamy nadzieje, że teraz już wiecie od kiedy Cypr jest w Unii Europejskiej i czy jest!

Dodaj komentarz