Czy na Cyprze są rekiny? Ataki rekinów - BelSole

Czy na Cyprze są rekiny? Ataki rekinów

Czy na Cyprze są rekiny? Czy należy się obawiać będąc na plaży? Czy musicie się bać o swoje pociechy? Odpowiemy na te wszystkie pytania w niniejszym artykule. Cypr to wyspa leżąca na wschodzie basenu Morza Śródziemnego jest z niej bliżej do Izraela i Egiptu niż do centrum Unii Europejskiej, otoczona jest ze wszystkich stron morzem, więc i pewnie pełno wokół niej rekinów?

Pisaliśmy już o rekinach na Sycylii oraz w Grecji czy jednak różni się to od Cypru?

Kiedy byliśmy na plaży na Cyprze w stopy kąsiły nas małe rybki Sargus. Taki zabieg na stopy może być nawet przyjemny. Te małe ryby nie są w żaden sposób szkodliwe ani niebezpieczne.
Okazuje się, że przy plażach oraz blisko brzegu możecie spotkać także całkiem spore rekiny, nie są one jednak zazwyczaj groźne dla człowieka. 

Gdzieniegdzie możecie spotkać rekiny, jednak nie liczcie na sceny z filmu Szczęki. Otóż rekiny nie podpływają często pod plażę i zazwyczaj nie atakują plażowiczów ani turystów. Oto nagranie z rekinami atakującymi żółwia blisko południowego wybrzeża Cypru z tego sezonu 2020.

Ataki rekinów na Cyprze?

Ostatni atak rekina miał miejsce ponad 100 lat temu, przy wybrzeżach Larnaki było to 23 września 1901 roku – do dziś nie było żadnego innego incydentu. Przy wybrzeżu pływają głównie rekiny tygrysie oraz żarłacze białe, żywią się głównie innymi rybami i żółwiami.

Bardziej prawdopodobne jest to, że dopadnie was rekinie tornado, albo znajdziecie podrobionego rekina na targu, aniżeli dostaniecie pokąsani przez to zwierzę na plaży. Dobrej zabawy!

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz