Czy Cypr to miasto czy wyspa? Czy jest w Unii Europejskiej? - BelSole

Czy Cypr to miasto czy wyspa? Czy jest w Unii Europejskiej?

Cypr to ciekawa destynacja turystyczna wybierana przez coraz większą liczbę Polaków jako kierunek wakacyjny. Jeśli wybieracie się na Cypr i jeszcze nie wiecie czy jest wyspą, państwem czy miastem dziś sprawdzimy ten temat i odpowiemy na to pytanie.

Wnikliwi czytelnicy Belsole.pl wiedzą już gdzie leży Cypr i czy Cypr jest w Europie. Teraz gdy wiemy już na jakim kontynencie leży Cypr pora zastanowić się czym tak właściwie jest. Cypr to zarówno wyspa jak i kraj. Na wyspie Cypr znajduje się państwo Republika Cypru, Cypr Północny i niewielkie terytoria Wielkiej Brytanii.

Cypr nie jest więc miastem. Największe miasta na Cyprze to Nikozja, Limassol, Larnaka, Pafos, Famagusta i Kirenia. Wiele osób zastanawia się również nad tym czy Cypr należy do Grecji? Nie brakuje opinii, że Cypr to Grecja ale nie jest to prawda. Od 1960 roku Cypr uznawany jest jako niezależna republika w której konstytucji zapisane jest, że Grecja nie może włączyć jej w granice swojego państwa. Odpowiedź na to pytanie brzmi więc: nie, Cypr to nie Grecja.

Cypr jest w Unii Europejskiej podobnie jak Polska. Wstąpił tego samego dnia co my – 1 maja 2004 roku.

Przed wyjazdem na Cypr warto dowiedzieć się również jakie dokumenty potrzebne są do wyjazdu na Cypr oraz jakie pieniądze warto wziąć na wycieczkę na Cypr. Polecamy również nasz przewodnik po atrakcjach w Pafos.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz