Czy do Grecji potrzebny jest test i paszport covid? - BelSole

Czy do Grecji potrzebny jest test i paszport covid?

Mamy dla Was aktualne informacje związane z tym czy do Grecji potrzebny jest test lub paszport covid. Czy trzeba być zaszczepionym lecąc do Grecji. Zobaczcie!

Paszport covidowy do Grecji

Kwestia wymogów paszportów do Grecji zmieniała się dość często w ostatnich latach i miesiącach. Jak to wygląda teraz? Czy do Grecji potrzebny jest paszport covidowy? Tak! Aktualnie nadal musicie posiadać Green Pass wjeżdżając do Grecji. Jaki paszport covidowy przejdzie na granicy? Oto co podaje oficjalna strona travel.gov.gr:

a) Zaświadczenie o szczepieniu przeciw Covid (dla osób, które ukończyły szczepienie przeciwko COVID-19 co najmniej czternaście (14) dni przed przyjazdem) ważne przez 9 miesięcy po zakończeniu szczepienia podstawowego i bezterminowo dla podróżnych, którzy otrzymali dawkę przypominającą, lub

b) Zaświadczenie o wyzdrowieniu z zakażenia SARS-CoV-2 wystawione 14 dni po pierwszym pozytywnym teście COVID-19 (PCR lub test Rapid Antigen) i ważne przez 180 dni później

Jakie szczepionki będą akceptowalne? Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca / Oxford, Novavax, Johnson & Johnson / Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.

Wszyscy podróżni przybywający do Grecji, mogą zostać poddani obowiązkowemu testowi

Jak więc widzicie, wystarczy się zaszczepić by spokojnie wjechać do Grecji lub przejść choróbsko przez ostatnie pół roku. Zostaje jeszcze jedna opcja…

 

Czy do Grecji potrzebny jest test

Na koniec Ministerstwo Turystyki w Grecji podaje jeszcze jeden sposób w jaki możecie wlecieć do Grecji, możecie zrobić sobie test:

c) Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu tj. negatywny wynik testu molekularnego (PCR) wykonany do 72 godzin przed planowanym przyjazdem lub negatywny wynik testu Rapid Antigen wykonany do 24 godzin przed planowanym przyjazdem.

Jak więc widzicie test także wystarczy przy wjeździe do Grecji.

Wszyscy podróżni przybywający do Grecji, mogą zostać poddani obowiązkowemu testowi

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz