Czy na Cypr trzeba test? Czy na Cypr trzeba paszport covidowy? - BelSole

Czy na Cypr trzeba test? Czy na Cypr trzeba paszport covidowy?

Planujecie swoje wakacje na Cyprze? Nie wiecie jednak czy na Cypr potrzebny jest test? Czy może trzeba mieć paszport covidowy na Cypr? Czy ozdrowieniec może lecieć na Cypr? Spokojnie, na wszystko odpowiemy, ale mamy dla Was dobre wieści.

Czy wymagany jest paszport covidowy na Cypr?

Zalecenia OD 21 lutego 2022

Wiele krajów wprowadziło mocne restrykcje podczas ostatniej epidemii. Cypr zazwyczaj mniej więcej stał po środku, starał się nie narzucać dużych obostrzeń, jednak były one obecne. Czy trzeba mieć paszport covidowy i green pass aby wlecieć na Cypr? Otóż w tym momencie wszystko zależne od tego jaki kolor przyporządkowany jest do Polski, najmniejsze restrykcje mają kraje zielone. Ostatnio jednak po zmiane polityki przez UE, kraje takie jak Polska są traktowane są jak kraje ze strefy zielonej. 

Oznacza to jedynie tyle, żeby wlecieć na Cypr potrzebujecie według Ministerstwa Zdrowia na Cyprze: 

A. Zaświadczenie o szczepieniu (wystawiane po zakończeniu pełnego szczepienia danej osoby)
program). Cypr uważa, że dopuszczone do podróży są następujące szczepionki:
AstraZeneca, (Vaxzervia, COVISHIELD, SKBio), Pfizer/BioNTech, Moderna, Johnson&Johnson/Janssen, Sputnik V (Gam-COVID-Vac), Sinopharm
(BBIBPCOVID-19), Sinovac (CoronaVac), Covaxin, Novavax Nuvaxovid COVID-19 oraz Sputnik Light (ten ostatni tylko jako dawka przypominająca w podstawowym schemacie szczepień).

B. Certyfikat ozdrowieńca Covid (ważny 10 dni po pozytywnym teście i przez okres 180 dni).

C. Negatywny test PCR, pobieranie próbek odbywa się w ciągu 72h przed wyjazdem lub szybki test antygenowy, z pobraniem próbek w ciągu 24 godzin przed wyjazdem.

Innymi słowy i przed i po 28 lutego potrzebujecie paszport covidowy by wlecieć na Cypr.

Należy wypełnić też CyprusFlightPass na stronie cyprusflightpass.gov.cy

Czy na Cypr trzeba test?

Tak, na Cypr potrzebujecie test jeśli nie byliście szczepieni bądź nie spełniacie powyższych warunków. Do 28 lutego 2022 każdy wlatujący na Cypr powyżej 12 roku życia musi wykonać test PCR na lotnisku (koszt 15 EUR na lotnisku w Larnace i 19 EUR na lotnisku Paphos)

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz