Czy do Jordanii potrzebna jest wiza? Jordania paszport czy dowód? - BelSole

Czy do Jordanii potrzebna jest wiza? Jordania paszport czy dowód?

Jordania w ostatnich latach przeżywa prawdziwy natłok turystów. Nie jest to dla nas żadna nowość, ponieważ Jordania ma wiele do zaoferowania dla miłośników natury. Jest to także kraj w Azji, który nie znajduje się ani w Unii Europejskiej, ani w Schengen, więc jak wygląda wjazd do Jordanii? Czy do Jordanii potrzebna jest wiza? Paszport do Jordanii? Czy można wjechać do Jordanii na dowodzie osobistym?  Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem.

Paszport czy dowód osobisty do Jordanii?

Kraj ten znajduje się całkiem blisko Europy, ale wciąż – to Azja. Jak wygląda kwestia wjazdu do niego? Jakie dokumenty są potrzebne do wjazdu? Potrzebujecie wizy? Już się zabieramy za wyjaśnienia.

Dowód osobisty do Jordanii?

Zacznijmy od dowodu, bo to ten dokument posiada każdy dorosły obywatel Polski i jest najbardziej popularny. Niestety nie ma możliwości wjazdu do Jordanii posiadając tylko dowód osobisty. Przed planowaniem wyjazdu zorientujcie się czy macie ważny paszport.

Paszport do Jordanii?

Tak, aby dostać się do Jordanii musicie posiadać paszport. Co więcej, musi on być ważny co najmniej 6 miesięcy w momencie wjazdu. Możliwy jest również wjazd na paszporcie tymczasowym.

Czy do Jordanii potrzebna jest wiza?

Niestety tak, jednakże jej wyrobienie nie jest problematyczne. Wiza kosztuje na 30 dni kosztuje 40 JOD i można ją kupić na miejscu, np. na lotnisku. Natomiast jeśli przylatujecie na lotnisku w Akabie, wiza będzie darmowa o ile spędzicie w Jordanii 3 dni i 2 noce. W przeciwnym razie będziecie musieli uiścić opłatę przy wyjeździe. Można uniknąć opłaty za wizę w Ammanie, mówiąc, że udajecie się do Akaby. Jest ona w specjalnej strefie ekonomicznej i wtedy tylko udajecie się do biura wizowego ASEZA po dokument który pokazujecie przy wyjeździe. Brak dokumentu sprawi, że zapłacicie za wizę oraz 1,5 JOD za każdy dzień bycia bez wizy.  Istnieje także Jordan Pass, który się bardzo opłaca, zwłaszcza jeśli macie w planie Petre i pustynię Wadi Rum. Jordan Pass ma 3 opcje, a każda różni się tylko liczbą dni wstępu do Petry. Najtańsza za 70 JOD oferuje wejście na 1 dzień, za 75 JOD na dwa dni, a za 80 JOD na 3 dni.

Jak widzicie kwestia wjazdu do Jordanii nie jest trudna, ale warto zastanowić się, która opcja będzie Wam najbardziej odpowiadała.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz