Top 15, najlepsze plaże na Cyprze. Poradnik, opinie - BelSole

Top 15, najlepsze plaże na Cyprze. Poradnik, opinie

Cypr jest wyspą pełną pięknych plaż i miejsc gdzie możemy odpocząć nad Morzem Śródziemnym. Nie tylko Cypr południowy jest w tym aspekcie wyjątkowy, również na północnym znajdują się wyjątkowe plaże. Jakie plaże są więc najlepsze na Cyprze? Jakie są najpiękniejsze? Na którą można wziąć dziecko? I jaką wybrać? Zobaczcie.

Plaże na Cyprze Poradnik

Słowem wstępu, każda z dużych plaż na Cyprze JEST PUBLICZNA i DARMOWA. Nikt nie ma prawa wymagać od Was zapłaty za dostęp do plaży. Czym innym są prysznice budowane przez hotele czy przebieralnie. Zasadniczo, plaże możemy podzielić na te po wschodniej części wyspy blisko Ayia Napa i Larnaki oraz te po zachodniej blisko Paphos. Jeśli szukacie spokojnej plaży, polecamy wybrać się gdzieś na trekking, np. na Akamas na Lara Beach. Jeśli szukacie dobrej zabawy na plaży połączonej z clubbingiem wybierzcie Ayia Napa i Nissi Beach. Dla każdego znajdzie się coś dobrego. Pamiętajcie też, że na plażach zazwyczaj jest bezpiecznie, więc na większość z nich spokojnie możecie wziąć dziecko.

Blue Lagoon / Fontana Amorosa, Akamas

blue lagoon cypr

Polecamy odwiedzić to piękne miejsce. Najlepiej dojechać do parkingu przy Łaźniach Afrodyty, a z tego miejsca czeka Was przyjemny 90 minutowy spacer. Możecie tam dojechać wynajętym autem terenowym lub quadem. Plaża piaszczysta i kamienista.

Plaża Latsi, Akamas

latsi plaża

Znajduje się niedaleko Pafos, dojedziecie tam komunikacją miejską lub autem. Plaża skierowana jest na północ. Samo Latsi oferuje miłe i małe centrum w dużą ilością restauracji oraz ofert na wycieczki promem do Blue Lagoon. Plaża piaszczysta i kamienista.

Takas Bay, Akamas

takas bay
Pusta plaża przy Takas Bay. Uwaga na naturystów 😉

Blue Lagoon i Latsi mieszczą się przy tej zatoce. Polecamy plaże pomiędzy tymi dwoma miejscami, zazwyczaj nie ma tam takich tłumów jak w innych miejscach na Cyprze. Plaża piaszczysta i kamienista.

Plaża Pafos

plaża pafos
Turyści w Pafos

Plaża w centrum Pafos jest chyba najpopularniejszą w mieście. Nie jest może najbardziej urokliwa i opustoszała, jednak macie dostęp do wszystkich udogodnień centrum miasta, barów, sklepów etc. Plaża piaszczysta i kamienista.

Coral Bay, Pafos

coral bay cypr

Mieści się na północ od Paphos, niedaleko Kissonergi. Jedna z popularniejszych plaż zachodniej części wyspy. Uważajcie bo w sezonie ciężko tam znaleźć miejsce. Plaża piaszczysta.

Plaża Rikkos, Pafos

pafos plaża
Plaża na południe od Paphos

Plaże na południe od Paphos nie są tak popularne jak te w centrum czy Coral Bay. Jednak w okolicy znajduje się dużo hoteli – to dobre miejsce na odpoczynek poza sezonem. Plaża piaszczysta.

Lara Beach, Akamas

lara beach
Doskonała woda i piasek na Lara Beach

Nasza ulubiona plaża, a to dlatego, że ciężko się tam dostać dla zwyczajnego plażowicza. Możecie tam podjechać autem terenowym lub odbyć około 1h spacer z parkingu przy White River Beach. Lara Beach popularna jest ze względu na żółwie składające tam jaja. Plaża piaszczysta.

Plaża Afrodyty

plaża afrodyty
Słynne miejsce na Cyprze, woda z której wyszła Afrodyta

Mieszcząca się niedaleko skały Afrodyty, przy której to Afrodyta wyszła na ląd. Bardzo urokliwa plaża, ale też popularna wśród turystów – głównie kamienista.

Nissi Beach, Ayia Napa

nissi beach plaza
Półwysep po środku zatoczki i lazurowa woda.

Chyba najpopularniejsza plaża na Cyprze, mieszcząca się na południowym-wschodnie niedaleko Larnaki i Ayia Napa. Duża ilość ludzi, duża ilość imprez i dużo zabawy. Mnóstwo klubów i hoteli a do tego piękne widoki i lazurowa woda. Plaża piaszczysta.

Paralimni Plaże

paralimni
Spokojna plaża na wschodzie Cypru niedaleko Paralimni.

Plaże na wschód od Ayia Napa są mniej popularne, jednak nie mniej piękne. Polecamy odwiedzić to miejsce i może przy okazji odwiedzić plaże w Famaguście? Plaża piaszczysta.

Konnos Bay, Protaras

Konnos Bay
Zatoka Konnos

Kolejna plaża niedaleko Ayia Napa w Protaras, umiejscowiona pod dużym klifem. Nie oferuje dużo miejsca, jednak nie zawiedziecie się jeśli chodzi o lazurową przejrzystą wodę i opcję trekkingu po sąsiednich wzgórzach.

Golden Beach (Dipkarpaz, Cypr Północny)

golden beach
Golden Beach w Cyprze Północnym to najpiękniejsza plaża na wschodzie wyspy.

Nasza druga ulubiona plaża. Jeśli szukacie plaży na końcu Cypru z małą ilością plażowiczów, to idealne miejsce. Nie dość, że jest według nas jedną z najładniejszych plaż to do tego jest zazwyczaj pusta. Mieści się na samym końcu półwyspu Dipkarpaz. Podróż z Larnaki zajmuje ponad 2h 30min. z Ayia Napa ponad 2h. Polecamy udać się tam chociaż na jeden dzień, przy okazji będziecie mogli odwiedzić dzikie osły w Monasterium. Plaża znajduje się na Cyprze Północnym, więc potrzebujecie kupić ubezpieczenie samochodowe na granicy.

Finikoudes, plaża Larnaka

larnaka plaża
Plaża w centrum Larnaki

Plaża w centrum Larnaki, doskonała dla miłośników zabawy i dobrych restauracji. Znajduje się w samym centrum miasta blisko deptaku oraz hoteli. Często zapełniona przez plażowiczów z Larnaki. Plaża piaszczysta.

Cape Greco

cape greco
Cape Greco

Może nie do końca plaża, jednak piękne miejsce warte odwiedzenia.

Fig Tree Bay (Protaras)

Ostatnia plaża jest z Protaras. Oferuje bliskość klubów oraz hoteli. Plaża jest piaszczysta, a woda przejrzysta. Orientacja wschodnia.

Mapa plaż na Cyprze

1 ) Blue Lagoon / Fontana Amorosa, Akamas 2) Plaża Latsi, Akamas 3) Takas Bay, Akamas 4) Plaża Pafos 5) Coral Bay, Pafos 6) Plaża Rikkos, Pafos 7) Lara Beach, Akamas 8) Plaża Afrodyty 9) Nissi Beach, Ayia Napa 10) Paralimni Plaże 11) Konnos Bay, Protaras 12) Golden Beach (Dipkarpaz, Cypr Północny) 13) Finikoudes, plaża Larnaka 14) Cape Greco 15) Fig Tree Bay (Protaras)

plaze cypru mapa

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz