Czy Finlandia jest w NATO? Czy Finlandia należy do sojuszu? - BelSole

Czy Finlandia jest w NATO? Czy Finlandia należy do sojuszu?

Pewnie wielu Was teraz po konflikcie na Ukrainie zastanawia się czy Finlandia jest w NATO i czy dołączyła do Sojuszu północnoatlantyckiego. Odpowiemy na to zagadnienie, poniżej sprawdzicie czy Finlandia należy do NATO.

Czu Finlandia dołączyła do NATO?

Sojusz północnoatlantycki czyli NATO teoretycznie zapewnia bezpieczeństwo swoim członkom, gdzie każdy z krajów ma obowiązek wypełnić zasadę wszyscy za jednego w przypadku zewnętrznej agresji. Czy Finlandia dołączyła więc do NATO? 

Sojusz został założony 4 kwietnia 1949 roku, dziś liczy 30 krajów, głównie w Europie i Ameryce Północnej. Polska na przykład dołączyła do Sojuszu razem z Czechami i Węgrami 1999 roku. NATO rozrastało się w latach 1952, 1955, 1982, 1990, 1999, 2004, 2009, 2017 oraz w 2020.  Najważniejszym artykułem jest oczywiście artykuł piąty – czyli, jeśli jakiś kraj zostanie zaatakowany z członków NATO, każdy z członków jest traktowany jako obiekt napaści. Jeśli chodzi o Finlandię, Finlandia należy już do NATO. Jeśli Finowie poczują się zagrożeni to Finlandia dołączyła do NATO 4.4.2023!  Finowie teraz mogą być spokojni o bezpieczeństwo i że będą mogli stanowić o własnym Państwie! 

Jeśli więc będziecie zastanawiać się następnym razem czy Finlandia należy do NATO, odpowiedź jest póki co prosta, Finlandia DOŁĄCZYŁA DO NATO 4.4.2023 roku

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz