Czy Hiszpania jest większa od Polski? Jaka jest powierzchnia Hiszpanii?  - BelSole

Czy Hiszpania jest większa od Polski? Jaka jest powierzchnia Hiszpanii? 

Hiszpania to turystyczne centrum Europy, a kraj ten każdego roku odwiedza miliony turystów. Wśród z nich znajduje się wielu Polaków, nie dziwi więc fakt, że wiele osób szuka informacji na temat kraju położonego na Półwyspie Iberyjskim. Jednym z najczęściej powtarzanych się jest to, czy Hiszpania jest większa od Polski. Jeśli tak kwestia jest dla Was interesująca, koniecznie przeczytajcie nasz materiał. Dowiecie się z niego, jaka jest powierzchnia Hiszpanii, którą porównamy z naszym krajem. 

Powierzchnia Hiszpanii. Czy Hiszpania jest większa od Polski? 

Aby nie przedłużać, pora odnieść się do najważniejszej kwestii tego materiału. Czy Hiszpania jest większa od Polski? Osoby zaznajomione z geografią Starego Kontynentu na pewno już wiedzą, że odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. 

Powierzchnia Hiszpanii wynosi 504 645 km2. Sprawia to, że Hiszpania znajduje się na trzecim miejscu wśród największych krajów w Europie (warto pamiętać, że państwa takie jak Rosja, Kazachstan czy Turcja mające większą powierzchnię od Hiszpanii w znacznej części leżą w Azji). Dla porównania, sprawdźmy jaka jest powierzchnia Polski. Nasz kraj liczy 312 679 km2. Zatem, odpowiedź na pytanie, czy Hiszpania jest większa od Polski jest jednoznaczna. Powierzchnia kraju położonego na Półwyspie Iberyjskim jest o niespełna 200 km2 większa niż Polski. 

 

Populacja Hiszpanii. Czy Hiszpania jest większa od Polski?

Skoro już wiemy, czy Hiszpania jest większa od Polski, sprawdźmy kolejną kwestię, która z pewnością zainteresuje czytelników. Czy Hiszpania ma więcej mieszkańców niż Polska? Na tym polu również musimy uznać wyższość mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego. 

Populacja Hiszpanii wynosi około 48 milionów ludzi. W Polsce mieszka obecnie ponad 37 milionów osób. Jak widać, Hiszpania jest nie tylko sporo większa od Polski, ale również ma więcej mieszkańców. 

Teraz już wiesz, czy Hiszpania jest większa od Polski i jaka jest populacja Hiszpanii. Mamy nadzieję, że te informacje przydadzą Ci się w niedalekiej przyszłości!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz