Czy Maroko jest w Unii Europejskiej? Czy Maroko należy do UE? - BelSole

Czy Maroko jest w Unii Europejskiej? Czy Maroko należy do UE?

Przynależność do Unii Europejskiej to marzenie większości obywateli chyba wszystkich państw na świecie. Niestety, zaszczytu jakim jest bycie członkiem Unii Europejskiej dostąpiło jak dotąd tylko 28 państw. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, składa się ona obecnie z 27 krajów członkowskich. Czy jest wśród nich Maroko? Czy Maroko wstąpiło do Unii Europejskiej?

 

Czy Maroko jest członkiem Unii Europejskiej? Maroko a Unia Europejska

Jak zapewne część z Was wie, Maroko to kraj położony w północno wschodniej Afryce. Już samo położenie Maroka na mapie sugeruje, że Maroko nie należy do Unii Europejskiej. Maroko nie jest członkiem wspólnoty Unii Europejskiej oraz prawie na pewno nigdy do niej nie przystąpi. Ciężko sobie bowiem wyobrazić, żeby nawet najpiękniejszy kraj leżący w Afryce był w Unii Europejskiej.

 

Relacje Maroko z Unią Europejską

Mimo, że Maroko nie jest członkiem Unii Europejskiej, to pozostaje z nią w dobrych stosunkach i robi z nią całkiem sporo interesów. Co więcej, współpraca Maroka i Unii Europejskiej cały czas się rozwija.  Od 1995 roku Maroko współpracuje z Unią w ramach Partnerstwa Eurośródziemnomorskiego. W kolejnych latach nawiązano również współpracę w ramach Europejskiej Polityki Sąsiedztwa oraz Unii Dla Śródziemnomorza. Jak widać, mimo, że Maroko nie należy do Unii Europejskiej, to jest jej sprzymierzeńcem oraz partnerem.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz