Aktualne ceny w Maroku w 2023, czy Maroko jest tanie czy drogie? - BelSole

Aktualne ceny w Maroku w 2023, czy Maroko jest tanie czy drogie?

Mamy dla was zestawienie cen z Maroko w 2023. Jeśli wybieracie się na wycieczkę i wakacje do Maroka zastanawiacie się pewnie czy w Maroku jest drogo czy może tanio. Przedstawimy wam ceny noclegów, hoteli w Maroko, ceny w restauracjach, ceny wycieczek do Maroka w 2023, ceny taksówek i wiele innych. Zapraszamy.

 

Ceny hoteli i apartamentów w Maroku

 

ceny hoteli Maroko

Maroko oferuje wielki zakres cen jeśli chodzi o noclegi. Każdy znajdzie coś dla siebie, znajdziecie tani nocleg w Maroku oraz luksusowe nadmorskie hotele pięciogwiazdkowe. Czego jednak się spodziewać na miejscu. Jeśli sami organizujecie swój wyjazd to już za 350 PLN za dwie osoby znajdziecie bardzo dobry lokal w Marrakeszu ze śniadaniem. Jednak możecie się spodziewać też całkiem dobrego standardu i za 150 PLN za dwie osoby w centrum. 

Za dobrze oceniany hotel czterogwiazdkowy z basenem w Agadirze zapłacicie około 350 PLN. Jeśli szukacie czegoś taniego, jednak nadal dobrze ocenianego – to i za 70 PLN za dwie osoby coś znajdziecie pod Agadirem.

Jak widzicie ceny nie są wysokie w Maroku jeśli chodzi o samodzielnie rezerwowany nocleg w Agadirze czy Marrakeszu.

 

Ceny wycieczek do Maroka 2023

 

ceny wycieczek do Maroka

Ile trzeba zapłacić za wycieczkę do Maroka w 2023? Ceny zależą oczywiście od terminu, długości wycieczki, pakietu all inclusive czy miejsca gdzie znajduje się hotel. Jednak jeśli szukacie czegoś z widokiem na Ocean z basenem z niezłą oceną. To ceny wycieczek do Maroka na 7 dni kształtują się następująco: 7 dni w lutym w Agadirze to koszt około 2400 PLN za osobę. 7 dni w Maroku w Agadirze w kwietniu to koszt od 3000 do 4000 PLN za osobę. 7 dni All Inclusive w maju to cena od 3000 PLN za osobę.

Wycieczki objazdowe 7-dniowe po Maroku to cena około 2600 PLN ze śniadaniami i obiadokolacjami. 

 

Ceny w restauracjach w Maroku

 

ceny w restauracjach w Maroku

Jeśli zastanawiacie się ile kosztuje obiad w Maroku, to już Wam mówimy. Zestaw przystawki, dania dnia i deseru z kawą w restauracji to koszt 130 MAD. Cena za obiad dla jednej osoby w normalnej restauracji to koszt około 150 MAD. Tani obiad lub fastfood to maksymalnie 40 MAD. Zestaw w znanej sieci fastfood to około 50 MAD. Za Cappuccino zapłacicie 18 MAD, za napój około 8 MAD.

Na ogół w najlepszych restauracjach w dużych miastach tanio nie jest za przystawki należy zapłacić od 55 do 12o MAD a za dania główne od 80 do 160 MAD.

 

Ceny w sklepach w Maroku

 

Ceny w sklepach w Maroku
Ceny ze strony sieci Carrefour

Aktualne ceny z PROMOCJI w sklepach w Maroku:

Sok pomarańczowy  11 MAD / 1 l
Woda mineralna 1 MAD / 2 l 
Chipsy 14 MAD
Pomarańcze 7 MAD / kg
Daktyle suszone 22 MAD / 500g
Pierś z Kurczaka 65 MAD / kg
Salami 130 MAD / kg
Cytryny 7,50 MAD / kg
Avocado 18 MAD / kg
Lokalny Ser 99 MAD / kg
Coca Cola  7 MAD / 1 l
Nutella 84 MAD / 1kg
Czekoladki Lindor 68 MAD
Kawa Samar 22 MAD / 180 g
Oliwa z oliwek 48 MAD / 1 l
Ben & Jerrys  63 MAD / 500 ml
Mleko 8 MAD / 1 l
Chleb 9 MAD
Wino Szare 68 MAD
Papierosy  39 MAD
Piwo 23 MAD / butelka

Ile kosztuje wino w Maroku?

Cena za niezłe wino, w tym wino szare to około 60 do 80 MAD

Ile kosztuje wódka w Maroku?

Wódka w Maroku jest droga, kosztuje około 300 MAD

Ile kosztuje piwo w Maroku?

Za piwo zapłacicie około 20 MAD w Maroku

Ile kosztują papierosy w Maroku?

Za paczkę papierosów zapłacicie około 35 MAD

 

Cena przejazdu wielbłądem w Maroku

 

ceny jazdy wielbłądem w Maroko

Cena za przejażdżkę wielbłądem w Maroku zależy od tego na jaką trasę pojedziecie z wielbłądem i w jakim biurze kupicie wycieczkę. Na ogół jest tak, że wyjeżdża się na 5 do 9 h na wielbłądzie na pustynię Agafay lub w góry Atlas i płaci się za tą przyjemność. Cena za taką wycieczkę to zazwyczaj około 50 EUR, są jednak tańsze i droższe wycieczki na wielbłądzie. Są nawet 3-dniowe wycieczki z noclegami pod namiotem i przejażdżką na wielbłądzie za około 130 EUR.

 

Ceny taksówek w Maroku

 

ceny taxi w Maroku

Ceny są oczywiście zależne od miasta, jednak na ogół są podobne. Według popularnego portalu numbeo z zestawieniami cen, ceny taksówek w Maroku wyglądają następująco: Za start zapłacicie 5 MAD w Agadirze, Rabacie i Tangierze, 7 MAD w Marrakeszu i 7,50 MAD w Casablance. 1 km w normalnej taryfie w taxi kosztuje od 5 MAD do 7,50 MAD. Za oczekiwanie 1 h zapłacicie od 30 MAD w Agadirze do 70 MAD w Tangierze.

 

Ceny paliwa w Maroku

 

ceny paliwa w Maroku

O dziwo paliwo w Maroku nie jest tanie, za litr popularnej 95-tki trzeba zapłacić około 12 MAD. Czyli bardzo podobnie do Polski. Za diesela zapłacicie ponad 10 MAD. 

 

Czy Maroko jest tanie czy drogie?

 

Czy Maroko jest tanie

Czy w Maroko jest tanio? To oczywiście zależy od tego o czym mówimy – według nas noclegi w Maroku są bardzo tanie w porównaniu do jakości jaką dostaniemy. Ceny w sklepach są w dużej części podobne lub trochę niższe niż te w Polsce, nie licząc produktów lokalnych. Ceny w restauracjach w średniej klasie restauracji są trochę niższe, jednak nie ma różnicy w drogich restauracjach. Fast foody na ulicach są zdecydowanie tańsze w Maroku. Jeśli pojedziecie do Maroka jako turysta, odczujecie, że jest tutaj trochę taniej niż w Polsce. Dlatego możemy powiedzieć, że Maroko jest tanim krajem.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz