5 powodów! Wiosna w Barcelonie, pogoda i marzec, kwiecień lub maj - BelSole

5 powodów! Wiosna w Barcelonie, pogoda i marzec, kwiecień lub maj

Oto dlaczego warto lecieć do Barcelony w marcu, kwietniu i maju. Przygotowaliśmy dla Was poradnik jaka będzie pogoda w Barcelonie w marcu, kwietniu i maju. Temperatura na wiosnę w Barcelonie Was zaskoczy. Zapraszamy!

Przygotowaliśmy dla Was także listę 5 głównych powodów dla których warto właśnie wtedy lecieć do Barcelony i Katalonii. 

 

Tanie wakacje w Barcelonie?

 

tanie wakacje Barcelona

Jeśli zależy Wam na niskich cenach i dobrej pogodzie, polecamy właśnie kwiecień lub maj w Barcelonie. Wiosna zaoferuje Wam już całkiem wysokie temperatury, a sezon niski spowoduje, że ceny będą jeszcze w miarę niskie. Wakacje z biurem podróży w marcu mogą kosztować nawet 1400 PLN za osobę za 7 dni (samolotem). Samodzielnie rezerwowane lokale, hotele i apartamenty także będą tańsze o parędziesiąt procent niż w sezonie wysokim.

Pamiętajcie jednak, że sezon niski oznacza też, że część usług może być jeszcze zamknięta lub może operować krócej.

 

Idealna pora na trekking pod Barceloną

 

trekking w Barcelonie

Wiosna w Barcelonie to także świetny czas, aby skorzystać i wybrać się na jednodniową wycieczkę, aby zobaczyć ciekawe miejsca, które ma do zaoferowania Katalonia.

Jeśli chcecie ominąć największe upały ale jednocześnie chcecie zakosztować słońca – polecamy Wam trekking właśnie pod koniec wiosny w okolicach Barcelony. To idealna pora ze względu na łagodną pogodę, wysokie ale nie za wysokie temperatury i piękne wiosenne kwieciste i zielone widoki. Nic tylko wybrać się do pobliskiego parku Parc Natural de la Serra de Collserola lub Parc Natural de Sant Llorenç del Munt i l’Obac.

 

Dużo ciekawych wydarzeń w Barcelonie

 

wydarzenia w Barcelonie

Jeśli polecicie do Barcelony w marcu, kwietniu lub maju możecie się spodziewać wielu ciekawych wydarzeń takich jak: Sant Medir, Święta Wielkanocne, Festiwal Piwa, Noc Muzeów, Sonar Music, Dzień Książki i Róży czy Design Week. 

 

Pogoda w Barcelonie na wiosnę

 

pogoda wiosna Barcelona

Nie ma co się oszukiwać, wiosna w Barcelonie to zdecydowanie przyjemna pora roku jeśli chodzi o pogodę. Nie będziecie mogli narzekać po chłodnej i mokrej zimie w Polsce. Oto jak wygląda pogoda w Barcelonie w marcu, kwietniu i maju:

 

Marzec w Barcelonie pogoda

 

marzec Barcelona

Jaka jest pogoda w marcu w Barcelonie? Będzie zdecydowanie cieplej niż w zimnej Polsce. Temperatury będą sięgać nawet 19 stopni Celsjusza. W nocy będzie około 10 stopni powyżej zera, dlatego weźcie ze sobą kurtki. Padać nie będzie dużo, dlatego nie musicie się martwić. Parasol warto mieć w zanadrzu.

 

Kwiecień w Barcelonie pogoda

 

kwiecień Barcelona

W kwietniu w Barcelonie pogoda będzie odrobinę lepsza niż w marcu, co prawda maksymalne temperatury będą sięgać 20 stopni Celsjusza, jednak średnia będzie zdecydowanie wyższa. Padać będzie zdecydowanie mniej – parasole możecie schować 🙂

W nocy nadal będzie około 11 stopni Celsjusza.

 

Maj w Barcelonie pogoda

 

maj Barcelona

Jaka jest pogoda w maju w Barcelonie? Temperatury już są zdecydowanie wyższe, bo wahają się nawet do 25 stopni Celsjusza. Po zmroku będzie około 16 stopni Celsjusza. Padać będzie bardzo mało. Idealna pora na majówkę w Barcelonie! Miłej zabawy w Barcelonie!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz