Czy Morze Czerwone jest ciepłe? Temperatura wody w Morzu Czerwonym  - BelSole

Czy Morze Czerwone jest ciepłe? Temperatura wody w Morzu Czerwonym 

Czy Morze Czerwone jest ciepłe? To odwieczne pytanie, które zadają sobie turyści planujący wypoczynek nad jego brzegami. Jeżeli należysz do tej grupy, koniecznie zapoznaj się z naszym materiałem. Po lekturze dowiesz się, jaka jest temperatura wody w Morzu Czerwonym. Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu materiału samodzielnie wyrobisz sobie opinie na temat tego, czy Morze Czerwone jest na tyle ciepłe, by kąpać się w nim przez cały rok. 

 

Czy Morze Czerwone jest ciepłe? 

Roczna maksymalna temperatura w Morzu Czerwonym
Roczna maksymalna temperatura w Morzu Czerwonym

Zanim sprawdzimy, jaka jest temperatura wody w Morzu Czerwonym, przybliżmy kilka podstawowych faktów na temat tego akwenu. Jest to morze śródlądowe międzykontynentalne, położone między Afryką a Półwyspem Arabskim i będące częścią Oceanu Indyjskiego. Nad jego brzegami mogą odwiedzać turyści odwiedzający m.in. Egipt, Izrael czy Jordanię. 

Średnia temperatura wody w Morzu Czerwonym w skali całego roku osiąga poziom około 24-25 st.C. Aby dokładnie omówić to, czy Morze Czerwone jest ciepłe, sprawdzimy jego temperaturę na przestrzeni wszystkich miesięcy. 

 

Temperatura wody w Morzu Czerwonym wiosną 

 

Czy Morze Czerwone jest ciepłe wiosną? Fakty mówią same za siebie. O tej porze roku pomiary wskazują od 20 do 26 st.C. Temperatura wody w Morzu Czerwonym w poszczególnych wiosennych miesiącach wygląda następująco:

 • Temperatura wody w Morzu Czerwonym w marcu to średnio 20 st.C
 • Temperatura wody w Morzu Czerwonym w kwietniu osiąga wartość 23 st.C 
 • Temperatura wody w Morzu Czerwonym w maju to nawet 26 st.C 

Temperatura wody w Morzu Czerwonym latem 

 

Wątpliwości nie powinna budzić odpowiedź na pytanie, czy Morze Czerwone jest ciepłe latem. Chociaż nie jesteśmy pewni, czy ten przymiotnik oddaje skalę zjawiska. Woda w tym okresie dochodzi nawet do 32 st.C! Średnia temperatura wody w Morzu Czerwonym w letnim to odpowiednio: 

 • Temperatura wody w Morzu Czerwonym w czerwcu to około 29 st C.
 • Temperatura wody w Morzu Czerwonym w lipcu może wynosić do 32 st.C 
 • Temperatura wody w Morzu Czerwonym w sierpniu to około 30-31 st. C. 

 

Temperatura wody w Morzu Czerwonym jesienią

 

Jeżeli planujecie wakacje po zakończeniu sezonu letniego, nie musicie obawiać się o to, czy Morze Czerwone jest ciepłe jesienią. Zresztą, zobaczcie sami. Temperatura wody w Morzu Czerwonym w miesiącach jesiennych to: 

 • Temperatura wody w Morzu Czerwonym we wrześniu to nawet 26 st. C
 • Temperatura wody w Morzu Czerwonym w październiku również oscyluje w granicach 26 st.C
 • Temperatura wody w Morzu Czerwonym w listopadzie nieco spada, lecz nadal to bardzo przyjemne 24 st.C. 

 

Temperatura wody w Morzu Czerwonym zimą

 

Na koniec odpowiedzmy na pytanie, które może zainteresować największe grono czytelników. Czy Morze Czerwone jest ciepłe zimą? Biorąc pod uwagę, że temperatura wody w Morzu Czerwonym zimą wynosi od 18 do 22 st.C, możemy z czystym sumieniem udzielić twierdzącej odpowiedzi. Zobaczcie, jak wygląda to na przestrzenii poszczególnych miesięcy: 

 • Temperatura wody w Morzu Czerwonym w grudniu to nawet 22 st.C
 • Temperatura wody w Morzu Czerwonym w styczniu oscyluje w granicach 20 st.C 
 • Temperatura wody w Morzu Czerwonym w lutym jest najniższa w skali całego roku i osiąga średnią wartość 18 st.C.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz