Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim. Czy Morze Tyrreńskie jest ciepłe? - BelSole

Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim. Czy Morze Tyrreńskie jest ciepłe?

Czy Morze Tyrreńskie jest ciepłe? To pytanie z pewnością zainteresuje wielu turystów wypoczywających nad jego brzegami. Zdając sobie sprawę, że zagadnienie to odgrywa kluczowe znaczenie w kontekście planowania wakacyjnego urlopu, sprawdzimy jaka jest temperatura wody w Morzu Tyrreńskim. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, by przekonać się, czy Morze Tyrreńskie jest na tyle ciepłe, by kąpać się w nim przez cały rok. 

Czy morze Tyrreńskie jest ciepłe? 

Morze Tyrreńskie temperatura w czerwcu

Morze Tyrreńskie to część większego zbiornika, jakim jest Morze Śródziemne. Akwen, który stanowi przedmiot naszego zainteresowania rozciąga się między Korsyką, Sardynią i Sycylią a Półwyspem Apenińskim. Po tym krótkim wprowadzeniu, możemy przejść do najistotniejszej kwestii – czy Morze Tyrreńskie jest ciepłe? Oczywiście, zależy to od prywatnych preferencji, jednak kąpiele w nim są z pewnością znacznie przyjemniejsze niż przykładowo w Bałtyku. 

 

Średnia temperatura wody w Morzu Tyrreńskim odnotowywana w skali całego roku wynosi zazwyczaj około 18-19 st. C. Aby dokładniej zagłębić się w temat, czy Morze Tyrreńskie jest ciepłe, sprawdźmy jego temperaturę na przestrzenii wszystkich pór roku. 

 

Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim wiosną 

 

Czy woda w Morzu Tyrreńskim jest ciepła na wiosnę? Z racji tego, że coraz więcej turystów wybiera tę porę roku na czas swojego urlopu, warto zapoznać się z tą kwestią. Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim wiosną oscyluje w granicach około 14-17,5 st. C. Na przestrzenii poszczególnych miesięcy kształtuje się ona następująco: 

 • Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim w marcu – ok. 14 stopni st.C.
 • Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim w kwietniu – ok. 15 st. C.
 • Temperatura w Morzu Tyrreńskim w maju to nawet 17.5 st. C. 

 

Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim latem

 

Jeśli zapytamy o to, czy woda w Morzu Tyrreńskim jest ciepła w lato, uzyskamy jednoznacznie twierdzącą odpowiedź. Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim w tym miesiącu osiąga nawet 25 st.C. Tak prezentuje się ona na przestrzenii poszczególnych miesięcy: 

 • Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim w czerwcu – ok. 21-22 st.C
 • Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim w lipcu – ok. 24 st. C
 • Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim w sierpniu – nawet 25 st. C 

 

Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim jesienią 

 

Jesień to czas, gdy odpowiedź na pytanie, czy woda w Morzu Tyrreńskim jest ciepła, w dalszym stopniu pozostaje twierdząca, o czym zaraz się przekonacie. Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim na jesień wygląda następująco: 

 • Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim we wrześniu – do 24 st.C
 • Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim w październiku – ok. 21-22 st.C
 • Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim w listopadzie- ok. 18 st.C. 

Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim zimą

 

Czy woda w Morzu Tyrreńskim jest ciepła zimą? Trudno o twierdzącą odpowiedź na to pytanie, jednak nawet wówczas z pewnością znajdzie się wielu amatorów kąpieli. Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim w miesiącach zimowych przedstawia się tak: 

 • Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim w grudniu  – ok. 16-17 st.C.
 • Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim w styczniu – ok. 15 st.C.
 • Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim w lutym- ok. 13-14 st.C

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz