Czy Morze Martwe jest ciepłe? Temperatura wody w Morzu Martwym - BelSole

Czy Morze Martwe jest ciepłe? Temperatura wody w Morzu Martwym

Jeśli zamierzacie wybrać się do Jordanii lub Izraela, to pewnie zamierzacie się również kąpać w Morzu Martwym. Jaka jest temperatura w Morzu Martwym? Czy Morze Martwe jest ciepłe? Zapraszamy do poniższego artykułu, aby dowiedzieć się czy Morze Martwe jest wystarczająco ciepłe na kąpiel.

Wyjeżdżając na wakacje chcemy mieć pewność, że woda na plaży będzie wystarczająco ciepła. A więc jak to wygląda nad Morzem Martwym, czy w Izraelu i Jordanii woda jest ciepła?

 

Czy Morze Martwe jest ciepłe?

 

Morze Martwe jest to jezioro bezodpływowe. Dzięki temu woda dużo szybciej się nagrzewa niż w morzu czy oceanie.  W zimie temperatura wody jest najniższa i wynosi ok. 17 -20°C.  Jako, że w lecie temperatura powietrza nad Morzem Martwym może sięgać nawet 50 stopni to woda równie szybko robi się ciepła. W miesiącach letnich woda wynosi nawet 37 °C, więc nie daje dużego orzeźwienia. Kąpiel w lipcu lub w sierpniu, zważywszy na duże stężenie soli, przypomina kąpiel w zupie lub kisielu. 🙂 Niemniej jednak, samo doświadczenie jest bardzo ciekawe i nie warto z niego rezygnować.

Odpowiadając na pytanie: tak, Morze Martwe jest ciepłe, miesiącami może nawet za bardzo. Jednakże ze względu na swoje zdrowie, zrezygnujcie z podróży w lecie, gdy jest upalnie, a postawcie na kwiecień, maj, październik czy listopad. Dzięki temu w pełni będziecie mogli korzystać z dobroczynnych właściwości kąpieli w przyjemnej wodzie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz