Czy na Cyprze można pić wodę z kranu? Czy jest bezpieczna? - BelSole

Czy na Cyprze można pić wodę z kranu? Czy jest bezpieczna?

Zakup wody mineralnej w butelce może zrujnować każdy budżet przeznaczony na wycieczkę. Są jednak na to rady! Wiele turystów szukających pewnych oszczędności decyduje się na picie wody z kranu. Czy na Cyprze też można? Jeśli jedziecie na Cypr i zastanawiacie się czy na Cyprze można pić wodę z kranu to spieszymy Wam z pomocą. Czy można pić? Czy woda z kranu na Cyprze jest bezpieczna?

Jeśli jedziecie na Cypr i macie ochotę na spróbowanie okolicznej kranowianki to nie ma przeszkód. Woda w kranie na Cyprze jest generalnie rzecz biorąc bezpieczna, a czasem nawet ciepła. Wielu mieszkańców decyduje się na picie wody z kranu, część wyposaża się w dodatkowe filtry lub butelki z filtrem ale generalnie wodę można pić.

Uwaga! Jeśli wybieracie się na Cypr, niezależnie czy to Cypr Północny czy nie, to trzeba zadać sobie jedno ważne pytanie – czy Wasza woda na 100% pochodzi z wodociągu. W niektórych miejscach można napotkać na zbiorniki zbierające deszczówkę.

Woda z takiego zbiornika również wykorzystywana jest w gospodarstwach domowych ale nie służy do picia i podpięta jest pod inną rurę. Takiej wody nie pijemy, taka woda jest niebezpieczna i może nam zaszkodzić. Jeśli na dachu znajduje się zbiornik w którym woda z wodociągu jest ogrzewana to osobiście też nie pilibyśmy takiej wody.

PT odwiedzający Cypr proszeni są o nie mycie stópek w zlewie!

Do niedawna na Cyprze Północnym woda w kranie bywała lekko słonawa ale władze Turcji zatroszczyły się o mieszkańców Północnego Cypru niczym ewangelista Mateusz premier Morawiecki o Polaków i pociągnęły wodociąg z normalną, bezpieczną wodą. W drugiej części Cypru również można bez przeszkód pić wodę z kranu, chociaż słynie ona z bardzo wysokiej twardości. Jeśli chcecie robić pranie na Cyprze to niezbędny jest Calgon zapewniający dłuższe życie każdej pralce, a do zmywarki specjalna sól zmiękczająca wodę! Zawsze należy pamiętać, że na jakość wody ma wpływ wiele czynników włącznie z rurami w naszym mieszkaniu i budynku.

To że jakość wody w wodociągu jest wysoka nie zawsze oznacza, że w szklance którą napełnimy pod zlewem woda będzie mieć te same parametry! Tu przeczytacie więcej o bezpieczeństwie wyjazdów na Cypr.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz