Zakupy na Cyprze. Czy można kupić podróbki? - BelSole

Zakupy na Cyprze. Czy można kupić podróbki?

Jadąc w nowe miejsce praktycznie każdy chce wybrać się na zakupy lokalnych produktów. Na BelSole.pl już wcześniej przygotowaliśmy przewodnik po rzeczach, które warto kupić na Cyprze. Dziś zajmiemy się ciemniejszą stroną Cypru. Czy na Cyprze można kupić podróbki? Teoretycznie Cypr jest przecież w Unii Europejskiej. Jest jednak pewno „ale”. Gdzie są podróbki na Cyprze?

Wnikliwi Czytelnicy Belsole.pl wiedzą już pewnie, że Cypr w teorii jest jednym organizmem ale w praktyce dzieli się na dwa kraje. Cypr czyli Republikę Cypryjską oraz turecki Cypr Północny czyli Turecką Republikę Cypru Północnego. Ten pierwszy to cywilizowane miejsce w którym przestrzegane są prawa dotyczące własności intelektualnej i sprzedaż podrabianych produktów jest słusznie tępionym marginesem. Cypr Północny to jednak inna historia.

Czy na Cyprze Północnym są podróbki? Tak samo jak w Turcji – owszem. Podrabianych produktów, które przynoszą wstyd zarówno ich sprzedawcom jak i przede wszystkim nabywcom jest od groma. Chcecie poszpanować znanym logotypem na torebce, koszulce czy bluzie ale nie stać Was na oryginały ze sklepu? Na Cyprze możecie sobie je kupić.

Na stać Was na prawdziwe Yeezy? Nie ma problemu – na Cyprze bez problemu kupicie falsyfikat. Podrabiany Rolex albo Omega? Nie ma problemu. Cypr Północny to Mekka dla tych, którzy chcieliby, a nie mogą bo ich nie stać.

Gdzie kupić podróbki na Cyprze?

Czy na Cyprze można kupić podróbki? Można tylko po co. Osoby przed którymi chcecie zaszpanować metką i tak nie odróżniają Burberry od Louis Vuitton, a o istnieniu Balenciagi czy Givenchy nie mają pojęcia. Właściciele prawdziwych dóbr luksusowych są za to w stanie ze 100 metrów rozpoznać, że jesteście tylko pozerami. Warto podkreślić, że na straganach z podróbkami czasem sprzedawane są nawet oryginalne podróbki rzeczy, które wcale nie istnieją w katalogach producenta, którego logotyp „dumnie” noszą.

Na Cyprze Północnym sklepikarzy sprzedających podróbki nikt nie kontroluje, więc obrót podjebkami trwa w najlepsze. Jeśli macie jednak resztki rozsądku to nie przykładajcie ręki do tego procederu.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz