Czy na Islandii jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo na Islandii - BelSole

Czy na Islandii jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo na Islandii

Wybierając kierunek podróży, bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa w danym miejscu. Islandia przez ostatnie lata stała się bardzo popularna za sprawą intrygującej natury i pięknych krajobrazów.  Ale czy na Islandii jest bezpiecznie? Czy na Islandii nie musicie się niczego obawiać?

 

Owce i turyści

 

Islandia na ogół uważana jest za bardzo bezpieczny kraj. Mieszkańcy to potwierdzają, choć twierdzą, że największym zagrożeniem są owce oraz turyści. Owce, gdyż jest ich na Islandii więcej niż ludzi i często zdarza się, że wychodzą na drogi. Oczywiście biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, to bardzo łatwo o wypadek. Natomiast turyści – jak w każdym kraju – robią mnóstwo głupot i przyczyniają się do pogorszenia stanu obiektów naturalnych.  Na Islandii nie trzeba za bardzo się obawiać kradzieży, bo praktycznie nie ma tutaj przestępczości. Nie ma armii, a Policja nawet nie nosi broni. Jeszcze kilka lat temu, nikt nie zamykał domu na klucz.

 

Bezpieczeństwo na Islandii?

 

Mimo, że poziom przestępczości na wyspie jest niski, to trzeba pamiętać, że natura potrafi być zwodnicza. Największe zagrożenie może czekać na nierozważnych turystów, którzy pierwszy raz mają do czynienia z takimi warunkami.  W zimie panują bardzo silne wiatry oraz burze piaskowe, więc trzeba być dobrym kierowcą, aby poradzić sobie na drodze. Dodatkowo mogą być niebezpieczne dla osób, które rozbijają się na dziko. Kolejna rzecz, to nieczytanie tabliczek informujących o wysokiej temperaturze wody. Gorące źródła znajdują się w wielu miejscach, a woda sięga nawet 120 °C! Takie miejsca często nie są ogrodzone, więc nietrudno o wypadek.  Ponadto, wchodzenie w miejsca gdzie się nie powinno, stawanie na urwiskach aby mieć lepszy widok, to częste grzeszki turystów.

Czy na Islandii jest bezpiecznie? Tak, jeśli mówimy o życiu w mieście, a także o zdrowym rozsądku poza nim. Należy trzymać się zakazów i mieć ogólną wiedzę o danym miejscu, żeby uniknąć kłopotów.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz